Dům a zahradaRady a tipy

6 způsobů, jak maximalizovat prostor v koupelně

V běžných domech a bytech bývá koupelnám vyhrazen menší prostor, což se ne všem lidem líbí. Mnohdy nemáte finance a ani dispozice na to, abyste si koupelnu reálně zvětšili a probourali se třeba do vedlejší místnosti. Musíte si vystačit s takovou rozlohou, kterou máte. Pomožte si konstrukčními principy a technikami, které můžete použít k optickému zvětšení prostoru.

Vsaďte na jemné barvy

Jemné a světlé barvy na stěnách a podlaze mají tendenci přidávat iluzi většího prostoru. Vyhněte se využívání výraznějších barev s výjimkou doplňků, ručníků a dekorací.

Použijte sklo

Sprchový závěs je pasé podobně jako sprchové dveře z mléčného skla. Nahraďte je sprchovými dveřmi z čirého skla. Půjde o otevřený prostor pro sprchování, což celé místnosti dodá na krásném vzhledu a zvětší se tak prostor.

Nechte podlahu volnou

Většina umyvadel a komod je zapuštěná do země, což ubírá přirozeně na prostoru. Máte-li možnost, nechejte umyvadlo, toaletní stolek a další věci zapuštěné ze zdi. Možná plocha pod umyvadlem nebo komodou nebude k využití, ale místnost se tak stane opticky větší.

Nepřímé osvětlení

V případě, že koupelna nemá dostatečné množství přímého světla zkuste zapuštěné osvětlení. Je decentní a nebude viset ze stropu dolů, což místnost opticky zkrátí. Můžete tato světla umístit tam, kde potřebujete, například k zrcadlu, komodě a podobně.

Přirozené světlo

Je-li to jen trochu možné instalujte do koupelny větší okna, popřípadě zrušte závěsy, máte-li je v oknech. Pomocí okna dostanete do koupelny přirozené světlo, což je pro malou místnost opravdu důležitý prvek.

Zdobte

Zdobte! Malá místnost se může stát opticky větší, když do koupelny instalujete ozdobné stropní svítidlo. Dejte pozor, aby stropní svítidlo nebylo moc velké. Můžete do koupelny zakomponovat další architektonické prvky jako například obložení, které také pomáhá opticky rozšířit malý prostor.

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button