Dům a zahradaRady a tipy

Jak si vyrobit povlaky na polštářky ze starých triček?

Někdy můžete mít problém rozloučit se s oblečením, které milujete. Když například děti vyrostou a tričko je jim malé, obvykle jej vyhodíte. Místo toho můžete stará trička využít a vyrobit si povlaky na polštářky pro obývací pokoje, ložnice, pracovny nebo i dětské pokojíčky. Jak na to?

Materiály:

  • Nůžky
  • Šicí stroj
  • Stará trička
  • Polštářová náplň
  • Špendlíky

Úvod

Jde o moderní a rychlý projekt, díky kterému si ušijete moderní povlaky na polštář. Dovede to každý i úplný začátečník, který ještě nemá zkušenosti se šitím. Stačí postupovat krok po kroku.

Krok 1:

Změřte polštář, abyste věděli, jak velký kus ze starého trička musíte mít. Získáte dva kusy látky, které se překrývají a jeden s potiskem. Již existující lem u trička na spodní straně bude sloužit pro konce.

Krok 2:

Máte-li tričko s potiskem pak je to přední a hlavní část. Nyní získáte tři kusy. Přední část polštáře, ta s potiskem a dvě zadní části, které jsou s lemy.

Krok 3:

Umístěte přední část povlaku na polštář (s potiskem) pravou stranou nahoru. Poté umístěte jeden ze zadních kusů nahoru.

Krok 4:

Vezměte poslední kus a umístěte jej nahoru tak, že pravá strana směřuje dolů. Po okrajích polštáře umístěte špendlíky, díky kterým vše bude držet. Přichází na řadu šicí stroj a pokraje sešijte. Použijte cik – cak steh.

Krok 5:

Otočte povlak na polštář naruby.

Krok 6:

Vznikl vám povlak na polštář, do kterého nyní dejte polštářovou výplň. Je to jednoduché, zadní otvor je ve formě obálky (není třeba knoflíků na zapínání).

Krok 7:

Vytáhněte oba zadní kusy a srovnejte polštář.

Krok 8:

Nyní máte už skvělý povlak pro polštář. Umístit jej můžete kamkoliv, na postel, pohovku, do pracovny, obývacího pokoje.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button