Dům a zahradaRady a tipy

Jak si vyrobit povlaky na polštářky ze starých triček?

Někdy můžete mít problém rozloučit se s oblečením, které milujete. Když například děti vyrostou a tričko je jim malé, obvykle jej vyhodíte. Místo toho můžete stará trička využít a vyrobit si povlaky na polštářky pro obývací pokoje, ložnice, pracovny nebo i dětské pokojíčky. Jak na to?

Materiály:

  • Nůžky
  • Šicí stroj
  • Stará trička
  • Polštářová náplň
  • Špendlíky

Úvod

Jde o moderní a rychlý projekt, díky kterému si ušijete moderní povlaky na polštář. Dovede to každý i úplný začátečník, který ještě nemá zkušenosti se šitím. Stačí postupovat krok po kroku.

Krok 1:

Změřte polštář, abyste věděli, jak velký kus ze starého trička musíte mít. Získáte dva kusy látky, které se překrývají a jeden s potiskem. Již existující lem u trička na spodní straně bude sloužit pro konce.

Krok 2:

Máte-li tričko s potiskem pak je to přední a hlavní část. Nyní získáte tři kusy. Přední část polštáře, ta s potiskem a dvě zadní části, které jsou s lemy.

Krok 3:

Umístěte přední část povlaku na polštář (s potiskem) pravou stranou nahoru. Poté umístěte jeden ze zadních kusů nahoru.

Krok 4:

Vezměte poslední kus a umístěte jej nahoru tak, že pravá strana směřuje dolů. Po okrajích polštáře umístěte špendlíky, díky kterým vše bude držet. Přichází na řadu šicí stroj a pokraje sešijte. Použijte cik – cak steh.

Krok 5:

Otočte povlak na polštář naruby.

Krok 6:

Vznikl vám povlak na polštář, do kterého nyní dejte polštářovou výplň. Je to jednoduché, zadní otvor je ve formě obálky (není třeba knoflíků na zapínání).

Krok 7:

Vytáhněte oba zadní kusy a srovnejte polštář.

Krok 8:

Nyní máte už skvělý povlak pro polštář. Umístit jej můžete kamkoliv, na postel, pohovku, do pracovny, obývacího pokoje.

Zdroj

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button