Krása a módaRady a tipy

Účesy, které se snadno udržují a vypadají skvěle. Vyberte si ten pravý pro váš typ vlasů

Není účes jako účes. Každý typ vlasů potřebuje jinou péči i jiný střih, aby skutečně mohla vyniknout jejich krása. Vybrat s ten správný střih je ale někdy dost oříšek. Možná se vám na fotografii nějaká účes líbí, ale jak by vypadal na vašich vlasech, to se dost těžko odhaduje.

Navíc musíte vzít do úvahy celou řadu dalších faktorů. Váš tvar obličeje, barvu a strukturu vašich vlasů, vaše zaměstnání, čas, který jste ochotni věnovat úpravě a péči. Není to snadné. Problém také je, že jakmile vlasy nějak ostříháte, už s tím nic moc nenaděláte. Než tedy vlasy skutečně zastřihnete, je dobré si to několikrát velmi dobře promyslet, ať nakonec nespláčete nad rozlitým mlékem.

Možná si říkáte, že je to všechno pravda. Ale jak tedy vybrat ten správný účes, když je to tak složité? Je vůbec nějaká šance na úspěch nebo hrajeme úplný vabank?

Vybrat správně se dá, ale musíte hledat, zkoušet a přemýšlet. A také se nechat inspirovat radami, které jsou užitečné a pomohou vám správně odhadnout, co vašim vlasům i vašemu tvaru obličeje prospěje a podtrhne to vaši přirozenou krásu.

Slabé a jemné vlasy

Buďme k sobě upřímní. Jen málokdo z nás se může chlubit opravdu hustou hřívou. A pokud ano, pak je to spíše zásluha genetiky, než čehokoliv jiného. Pro většinu z nás je to ale spíše neustálý boj s tím, aby naše vlasy nevypadaly jako zplihlá sláma a alespoň chvíli si udržely bohatý objem a vzdušnost.

Nejspíš to neslyšíte rádi, ale bohužel je to tak. Jemným vlasům budou vždy lépe sedět kratší sestřihy. Víme, že jste možná vždycky toužila po dlouhých vlasech jako mají princezny, ale lépe vám bude určitě slušet kratší sestřih třeba po ramena, který se bude i snadněji udržovat a bude mít žádoucí objem a lehkost.

Ofinu raději vynechte

Ofina vždy představuje velkou změnu. Pokud si nejste jistá, že by vašemu obličeji slušela a že jste také ochotná trávit každé ráno alespoň 10 minut navíc před zrcadlem upravováním ofiny, pak se jí raději vyhněte. Dnes se stejně nosí spíše uvolněnější styl účesů, který nemá pevný a neměnný střih a ofina by vás mohla limitovat v možnostech, která s vlasy máte.

Ofina se také může stát životním omylem, který prakticky nelze napravit. To, aby dorostla, trvá bez nadsázky několik měsíců. Neriskujte, že to bude váš případ a vy budete muset třeba půl roku nosit na hlavě pytel.

Vlnité vlasy

U vlnitých vlasů je střih vlastně méně podstatný. Pokud se vlasy vlní přirozeně, budou pokaždé trochu jiné, a tím pádem v nich střih budete hledat jen těžko.

Na druhou stranu vám to nabízí velkou variabilitu při stylingu a možnost zkoušet různé varianty. Pokud chcete, aby se vaše vlasy daly použít i narovnané, požádejte kadeřníka, aby vás ostříhal a poté vlasy vyžehlil. Lépe vynikne střih a i pro kadeřníka bude snazší dosáhnout toho, že jsou vlasy všude stejně dlouhé a nikde nic netrčí nebo nepřebývá.

Využijte přirozené krásy vlasů a podpořte jejich vlnitou strukturu správnou výživou i stylingovými přípravky, které vlny jemně zvýrazní a účes zpevní.

Husté vlasy

Pro někoho sen, pro jiného obrovské starosti s potíže. Určitě si říkáte, že husté a silné vlasy musí být požehnáním, ale není tomu tak vždy. Některé vlasy jsou totiž tak husté a nepoddajné, že prakticky znemožňují jakýkoliv styling nebo úpravu. Vaše hlava tak pokaždé vypadá jak po zásahu elektrických proudem a s hladkým lesklým ohonem se můžete nadobro rozloučit.

Velmi husté vlasy sice snesou prakticky všechno, ale ne všechno jim sluší. Můžete si dovolit nechat je narůst do větší délky, protože váha vlasů způsobí, že nebudou tolik trčet na všechny strany. také kadeřníka požádejte, aby vaše vlasy prostříhal a dodal jim trochu vrstev a struktury. Tak se vlasy odlehčí a bude se s nimi lépe pracovat.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

omentářů

  1. Takže resumé článku je, že málokdo má husté vlasy, a ten, kdo je má, to stejně nevyhrál, protože se obtížně udržují (stejně jako vlasy řídké a jemné). Co tím chtěl vlastně autor říct? 🙁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button