DárkyDům a zahradaRady a tipy

Vyrobte si doma moderní a krásné květináče!

Dostaly se vám do rukou klasické hliněné květináče, které nepůsobí zrovna moc dobře a moderně. Vypadají tak obyčejně a přece vy do svého interiéru chcete pořídit něco, co vypadá neotřele a zároveň je to moderní. Můžete si samozřejmě v obchodě pořídit nové květináče, které jsou barevné a moderní. Nicméně zadržte, vyzkoušejte raději ozvláštnit a doladit ty klasické květináče!

Květináče, které baví

Stačí několik drobných úprav, pár kapek barvy a květinář bude hned vypadat jinak. Fantazie se u této metody meze nekladou, můžete volit jednu jedinou barvu, popřípadě si barvy velmi dobře zkombinovat, záleží jen na vás. Do interiéru barvy přinesou moderní a barevný nádech, stylovost a příjemné osvěžení, které potřebujete. A pozor, nebudete potřebovat drahé barevné květináče. Vše si vyrobíte v pohodlí domova.

Co budete potřebovat:

  • Květináče (nejlepší jsou klasické hliněné, v různých velikostech i tvarech)
  • Barvy (podle vaší potřeby a nálady)

Jak postupovat:

Jindy by vylitá barva mohla způsobit spoustu problémů, které budete muset řešit. Rozlila se na váš nový stůl, koberec a podobně a nejde dolů? Rozlité barvy v tomto případě jsou správnou volbou! Vezměte hliněné květináče, v případě potřeby jej očistěte a naplánujte si, jakou barevnou kompozici vytvoříte.

Otočte hliněný květináč dnem vzhůru a aplikujte barvy. Opatrně je rozlijte po hraně a nechejte stékat dolů. Pokud budete květináč zdobit za přítomnosti dětí, toto bývá jejich oblíbený krok.

Barvy můžete rozlévat podle vlastní potřeby, ode dna dolů, nebo odshora dolů. Doporučuje se používat opravdu malé množství barvy, aby zbytečně nestekla úplně dolů.

Sáhněte po dalších a dalších barvách, dokud nebudete spokojeni se vzhledem květináče. A co nevzhledné kapky? Nechejte chvíli zaschnout první vrstvu, a jakmile máte hotovo, přichází na řadu odloupnutí zbylých kapek (ty nevypadají na květináči právě nejlépe). Následně přidejte další a další vrstvy.

Následně nechejte úplně vyschnout (kapky odstraňujte postupně a opatrně) a následně otočte. Můžete přidat květinu a pak už jen uložit do vašeho interiéru.

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button