Krása a módaRady a tipy

Chyby při použití korektoru. Neberete si úplně zbytečně krásu?

Korektor je velice užitečná pomůcka. Pomáhá nám zakrýt vše, kde příroda nenadělila dost, nebo kde jsme zanedbali péči a odpočinek. Ať už se jedná o pupínky, kruhy pod očima nebo pigmentové skvrny, dobře zvolený korektor si s každým problémem poradí.

Jenže jako u všeho – není to tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Všechny kosmetické pomůcky jsou dobré jen tehdy, když je umíte správně používat. Jakmile je použijete špatně nebo ne tak, jak to vyžaduje vaše pleť, může dojít k velké katastrofě. Nesprávně nanesený korektor vám může přidat i několik let, zvýraznit vrásky nebo vytvořit nehezkou masku, která je na první pohled patrná. A to přeci nikdo nechce.

Naučte se tedy korektor používat správně a vyhněte se chybám začátečníků, které vedou ke katastrofálním výsledkům.

Nanášíte korektor prsty

V povědomí většiny lidí existuje běžný omyl, že korektor je nejlepší nanášet prsty. Není to ale pravda. Pokud skutečně nemáte nic jiného po ruce, pak si samozřejmě prsty můžete vypomoci, ale v jiných případech dejte přednost houbičce nebo štětci.

S pomocí prstů se nám nikdy nepodaří zapracovat produkt tak dokonale do pokožky a navíc riskujeme i to, že si z prstů naneseme na pleť i nečistoty nebo zbytky jiných produktů.

Raději tedy investujte do speciálního aplikátoru, který ale nezapomeňte pravidelně vymývat a čistit, aby nedocházelo k množení bakterií.

Nevybíráte pečlivě

Nákup korektoru by rozhodně neměla být otázka pěti minut. Předtím, než nějaký produkt koupíte, pečlivě si projděte regály a vyzkoušejte různé typy a konzistence a samozřejmě různé odstíny. Není snadné vybrat správný odstín pro vaši pleť, a to zvlášť když jej zkoušíte pod umělým světlem v obchodě.

Jde-li to, vyzkoušejte produkt přímo na denním světle a také na pokožce vašeho obličeje a ne na zápěstí. Je také jasné, že budete potřebovat jiný korektor na zimu a na léto, takže investujte do více menších produktů, které zvládnete za sezónu spotřebovat.

Špatná aplikace

Vraťme se ještě na moment k aplikaci korektoru. Nejde totiž jen o to, čím korektor aplikujeme, ale také jakou používáme techniku. Mnoho lidí si myslí, že je potřeba korektor dobře rozetřít, aby prakticky splynul s pletí. To je pravda jen částečně. Zapracovat korektor opravdu pečlivě do pokožky je nutné, ale nikoliv pomocí tahů. Korektor by se měl do pleti spíše vklepat. Buďte trpěliví a dejte si na čas. Správná aplikace je klíč k úspěchu.

Nešetříte

Na ceně produktu šetřit nemusíte, protože často platí, že dražší produkt nabízí lepší výsledky. Nejde ale říci, že by to platilo univerzálně.

My však hovoříme spíše o tom, že korektoru aplikujete až příliš. Produkt se pak na pleti nehezky vrství a vytváří nánosy, která vám berou mladost a přidávají vrásky i unavený vzhled.

Korektor tedy aplikujte po malých dávkách. Vždy jemně vklepejte a sledujte výsledek. Rozhodně neplatí, že čím více produktu použijete, tím lepší bude krytí.

Nepřepravíte pleť

Než začnete s jakýmkoliv líčením, je nutné pleť dobře připravit. To znamená vyčistit ji, nakrémovat a ideálně také nanést podkladovou bázi, která pleť připraví na použití makeupu a korektoru. V dnešní době seženete celou škálu bází, které se hodí i na oční okolí a výsledek je díky nim opravdu o hodně lepší.

Korektor na pleť lépe dosedne a snadněji se aplikuje. Přípravu tedy není radno podcenit, protože vám ve výsledku může ušetřit dlouhé minuty při aplikaci samotných produktů.

Rozlišujte

Pamatujte, že neexistuje jen jeden druh korektoru. Jsou korektory tekuté, tuhé, pudrové, mají různé odstíny, zabarvení i účely. Korektor určený na akné vám asi neposlouží příliš dobře, pokud budete bojovat s kruhy od očima. Pamatujte, že na kruhy pod očima je vždy nutné používat světlý korektor a v co nejtekutější variantě. Jen tak nebude zalézat do vrásek, dobře se zapracuje do jemné pokožky pod očima a bude odvádět svou práci dobře.

Hutnější korektory můžete použít k zakrytí akné, pigmentových skvrn nebo vyrážek. Hutnější korektor bude mít také větší tendenci se sesouvat nebo rozpouštět a proto je nutné je silně zafixovat.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button