Rady a tipyZdraví

Nosíte brýle? Vyzkoušejte naše triky!

Ve chvíli, kdy začnete do dálky mžourat očima, krčit obočí a i přes všechnu snahu se vám vše mlží, je nejvyšší čas si pořídit brýle. S výběrem moderních a sofistikovaných brýlí to někoho naplní radostí a pro někoho se nošení brýlí stane obtěžující. Brýle jsou o zvyku a obavy z posměchu patří dávno minulosti. Správný výběr brýlí může naopak pozvednout váš šarm a stát se vaším skvělým doplňkem. Zde je několik tipů, jak si zjednodušit život s brýlemi.

Škrábance odstraníte pomocí zubní pasty

Brýle se časem opotřebují a než, kvůli škrábancům poletíte do optiky, vyzkoušejte zubní pastu. Jistě používáte na brýle hadřík z mikrovlákna, který běžně zakoupíte v každé optice. Naneste na hadřík trochu obyčejné zubní pasty a škrábanců se zbavíte. Brýlové čočky budou jako nové.

Brýle stále sklouzávají?

Skloníte hlavu a brýle vám sklouznou až pod nos. Také to znáte? I pro vás máme jednoduchý trik. Jednoduše si vezměte vlasy a přilepte je kolem konce brýlí na místě, kde sedí za uchem. Opakujte i na druhé straně a brýle již nebudou klouzat.

Ztrácíte nosní podložku?

Jedna z vašich nosních podložek vypadla a vy nemáte čas si rychle zajít k optikovi? Pokud vlastníte tavnou pistoli, máte vystaráno. Odřízněte malý konec lepidla a přilepte k brýlím jako náhradní nosní podložku. Rozdíl nikdo nepozná.

Zabraňte mlžení čoček mýdlem

Prudká změna teploty má vliv na vaše brýle okamžitě. Čočky se zamlží a vy nic nevidíte. Nechte brýlové čočky na chvíli v mýdlové vodě. Očistěte hadříkem z mikrovlákna. Mýdlo čočky skvěle vyčistí a zabrání jejich zamlžování.

Jak nahradit chybějící šroubky

Šroubky jsou opravdu malé a při jejich ztrátě je malá pravděpodobnost k jejich nalezení. Šroubek je jen špička, kterou potřebujete k dočasné fixaci. Zatlačte párátko do otvoru pro šroubek a opatrně jej zasuňte. Řešení je pouze dočasné, proto návštěvu optika neodkládejte.

Důležitý čistič brýlí

Máte za sebou náročný den a vaše brýle podle toho vypadají. V každé optice seženete spreje a hadříky. Pokud zrovna došel, smíchejte trochu přípravku na okna (iron) s vlažnou vodou. V poměru 1:4 a nalijte do lahvičky s rozprašovačem. Směs nastříkejte na čočky a opatrně vyčistěte hadříkem.

O své druhé oči se řádně starejte. Nikdy k čištění nepoužívejte vlhčené ubrousky, papírové kapesníky nebo části oblečení. Brýle si můžete trvale poškodit.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button