DárkyRady a tipy

Oslavte Valentýna doma a s minimálními náklady. Víme, jak na to!

Chcete dát své drahé polovičce najevo, jak moc pro vás znamená, ale po Vánocích nemáte zrovna peněz nazbyt a možná už šetříte na letní dovolenou. Každým rokem je nepřeberné množství valentýnských dárků, které bychom měli kupovat, nebo zážitků, které bychom měli vyzkoušet, nebo restaurací, do kterých bychom měli chodit. Nicméně to vše je jen možnost, nikoliv nutnost. Ve skutečnosti může být Valentýn a jeho oslava jednoduchá, levná, a přitom mimořádně romantická. Máme pro vás spoustu nápadů na oslavy s nízkým rozpočtem, které potěší a nadchnou stejně jako pozvánka do drahé restaurace.  

Degustace vína přímo z pohodlí vaší pohovky

Na rande s ochutnávkou vína nemusíte chodit do nóbl baru, místo toho si ho vychutnejte z pohodlí svého obývacího pokoje. Nakupte několik druhů vín, ideálně třeba v menších lahvičkách. Při ochutnávání každého z nich si zapisujte degustační poznámky a na konci večera vyberte svého favorita. Alespoň budete příště vědět na jisto, co koupit, když budete mít chuť na kvalitní víno. Jako pochutiny si nakrájejte sýry, nebo nakupte krekry. A uvidíte, že to bude krásný a nezapomenutelný večer.

Vytvořte levnou květinovou výzdobu

Ceny květin šplhají zejména kolem Valentýna do závratných výšin a pěkná kytice vás může vyjít hodně draho. Místo toho se rozhodněte pro květiny zakoupené v supermarketu a doplňte je třeba nějakými větvičkami ze zahrady. Vytvořte vlastní nápaditý pugét, který můžete rovnou naaranžovat do vázy, přidat nějakou stuhu nebo připevnit romantické věnování. A krásný dárek je hotový za zlomek ceny.

Zavzpomínejte si nad starými fotografiemi

Uvelebte se na pohovce a prolistujte fotoalba nebo krabici s polaroidy, abyste v sobě probudily vzpomínky na uplynulá léta. Je vždycky krásné si osvěžit paměť a připomenout si svátky, narozeniny a oslavy, které jste spolu v průběhu let prožili, a tak si udělejte čas na vyprávění příběhů, které doprovází každou fotografii. Pokud nemáte po ruce žádné fotoalbum, zkuste místo toho procházet fotografie v telefonu.

Napište milostný dopis

Zkuste být letos trochu staromódní a napište své milé ručně psaný milostný dopis. Může to být jen kartička s vaší oblíbenou vzpomínkou na váš dosavadní společný čas nebo dlouhý, vzletný dopis o tom, jak moc pro vás znamená. Určitě jí to ukáže, jak moc vám na ní záleží, aniž byste museli utrácet za drahý dárek.

Začněte den správně

Zpříjemněte své drahé polovičce již start dne tím, že jí naservírujete luxusní snídani do postele! Připravte si podnos s výběrem lahodných jídel, konvicí čaje, a třeba i sklenkou šumivého nápoje (pokud ráno nemusí jet rovnou do práce) a nechte své blízké vychutnat si první jídlo dne, aniž by museli opustit ložnici.

Sbližte se díky společné vášni pro řemeslo

Místnost s dřevěnou podlahou, psacím stolem a úložnými skříňkami a psacími potřebami. Od malování po stloukání nábytku, nebo dokonce můžete být ještě kreativnější a zkusit práci s keramikou. Každopádně platí, že umělecká činnost je velmi zajímavý způsob, jak strávit kvalitní čas s partnerem. Ke tvoření si pusťte pohodové melodie, nalijte si sklenku červeného a věnujte chvíli tomu, abyste se do této uklidňující činnosti opravdu ponořili. Je to skvělý způsob, jak strávit s milovanou osobou čas, aniž byste museli někam cestovat nebo vymýšlet složitý program.

Vytvořte si domácí spa

Zapalte svíčky, naplňte vanu bublinkami a udělejte si čas na relaxaci. Můžete zkusit také párovou masáž – a to vše bez nutnosti opustit dům nebo utratit jedinou korunu navíc. K tomu si dejte sklenku prosecca, pár jahod a romantickou atmosféru máte zaručenou.

ZDROJ: https://www.idealhome.co.uk/diy-and-decorating/valentines-day-budget-ideas-8952
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Karolina Grabowska: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/laska-ruka-kvetiny-kytice-8903961/

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button