DárkyDům a zahradaRady a tipy

Jak si vyrobit cestovní akvarelové barvy?

Děti mají rády kreslení a malování, to bezesporu ano. A někdy zatouží malovat si kdekoliv, kde je jen napadne, třeba i na procházce v parku, u prarodičů nebo kdekoliv na návštěvě. Popřípadě umělci, mají najednou inspiraci, svou múzu najdou například při procházce parkem. A co pak mají dělat? Řešením je cestovní balení akvarelových barviček.

Akvarel vždy a všude

Jde o skvělý a dokonalý prostředek pro vyjádření svých myšlenek pro všechny, dospělé, děti, umělce i obyčejné amatéry, kteří jen rádi malují. Když však někam cestujete, jedete na dovolenou, krátký víkendový pobyt nebo třeba jdete jen na procházku, obvykle s sebou netáhnete paletu, barvy v tubách, štětce a výkresy. Celý proces je složitý a potřebujete dostatek prostoru pro namíchání barev.

Vytvořte si jednoduché a cestovní barvy, které můžete vzít kamkoliv, otevřít a jednoduše začít kreslit. Vše se vejde jen do malé hliněné krabičky, obvykle krabičky od léků. Je to jednoduché a velmi praktické. Vyrobte si toto cestovní balení akvarelových barev i vy!

Co budete potřebovat:

  • 8 uncí bílého polymerového jílu
  • Kovovou krabičku
  • ½ palce dřevěného kolíku (pro vytvoření děr)
  • Barvy

Jak postupovat:

Vezměte jíl (nebo jakoukoliv jinou hmotu, která ztvrdne a drží svůj tvar) a podle návodu s ní pracujte. Některé je potřeba rozmíchat a nechat ztvrdnout v troubě, jiné stačí nechat vytvrdnout na vzduchu.

Z hmoty uřízněte takový kus, který bude ideální pro rozměry krabičky. Vložte jí přímo do ní, popřípadě dotvarujte dohladka.

Jakmile bude hmota ve správném tvaru, uhlaďte jí a s pomocí kolíku vytlačte do hlíny důlky, kde budete poté dávat barvu. Pomocí prstů důlky a hmotu okolo uhlaďte tak, jak potřebujete.

Podle toho, jak tvrdne hmota, kterou jste si vybrali, jí nechejte tvrdnout. Některá potřebuje určitou teplotu a dobu v troubě, jinou nechejte ztuhnout na vzduchu. Do důlků vložte kolíky nebo cokoliv, co je během tvrdnutí udrží ve stejné pozici. Jakmile hlína ztuhne, kolíky vytáhněte.

Nyní do důlků přidejte barvy a nechejte celé balení vyschnout čtyřiadvacet hodin. Nyní už zbývá jen sbalit skicáky nebo výkresy, štětce a cestovní balení akvarelů a můžete jít malovat do přírody, na dovolenou nebo na cesty. Je to jen na vás!

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button