Rady a tipyZdraví

Slyšeli jste o Konfuciově bodě? Může vám pomoci proti stresu a dalším potížím

Západní medicína sází při léčbě zdravotních potíží spíše na léky, preparáty či případně chirurgické zákroky. Oproti tomu východní léčitelství vždy věřilo tomu, že tělo je ve většině případů schopné pomoci si samo.

Je důležité mu jen správně porozumět, poznat jeho přirozené procesy a signály, které nám vysílá, a většina běžných zdravotních obtíží je řešitelná zcela bez pomoci lékaře. Zvláště čínská tradiční medicína na těchto znalostech staví své léčebné procesy a tvrdí, že dokud neporozumíme svému tělu, nelze jej účinně léčit.

Číňané se domnívají, že lidský život je řízen třemi body, které se nachází na lidském těle. Jsou jimi:

  • bod Čingischána – vládce trávení
  • bod Zu San Li – vládce dlouhověkosti
  • bod Konfucia – vládce rozumu

Právě posledně zmiňovaným bodem se budeme dneska zabývat. Čínská medicína totiž tvrdí, že je to vůbec nejdůležitější bod, který v sobě ukrývá velkou moc.

Biologicky aktivní body

Základem léčení pomocí biologicky aktivních bodů je myšlenka, že každý orgán v lidském těle je propojen s nějakým bodem na našem těle. Díky tomu lze i orgány ukryté uvnitř těla léčit a hodnotit jejich stav dle signálů, které se objevují v místě biologicky aktivního bodu na našem těle.

Bod Konfucia je důležitý právě proto, že je spojen s naší duševní stránkou a lze pomocí něj úspěšně řešit řadu problémů spojených právě s naší psychikou. A to je v dnešní době hodně potřeba. Kdekdo podléhá depresím, úzkostem, stresu a dalším potížím v důsledku našeho uspěchaného životního stylu.

Stres jako moderní zabiják

Stále častěji je stres příčinnou mnoha fyzických i duševních onemocnění. Už dávno se nejedná pouze o přechodný stav napětí, únavy nebo tlaku. Čím dál častěji je stres každodenním společníkem, který nás doprovází doslova na každém kroku. Takovému stavu pak lékaři říkají tzv. chronický stres.

Chronický stres je bičem moderní doby. Žijeme v děsivém tempu, stále se na nás valí nové problémy, požadavky a úkoly. Všechno musí rychle i kvalitně. Nic nepočká, nikdy není čas na odpočinek. Naši předci takový život vůbec neznali a naše tělo se na změnu okolností nestíhá adaptovat.

Kromě zhoršení nálady, emoční labilitou a nespavostí je chronický stres často doprovázen nevolností, nechutenstvím a migrénami.

S všemi těmito obtížemi vám může pomoci právě Konfuciův bod!

Kde se Konfuciův bod nachází?

Nalézt tento zázračný bod není vůbec složité. Postupujte podle následujících pokynů:

  1. Položte si ruku na zátylek.
  2. Najděte menší prohlubeň, přibližně 2,5 cm nad linií vlasů.
  3. Bod je přesně tam, kde končí lebeční kost a začíná měkká tkáň hlavy.
  4. Bod je takto ukryt právě proto, že je extrémně citlivý a důležitý. V žádném případě na něj nevyvíjejte nepřiměřený tlak.

Jak provádět léčbu pomocí Konfuciova bodu?

Není to nic složitého. Konfuciův bod jednoduše masírujte prstem krouživými pohyby alespoň po dobu 5 minut. Příliš netlačte a snažte se udržet stejnou intenzitu i rychlost pohybu po celou dobu masáže. Pokuste se co nejvíce relaxovat, uvolněte svou mysl a snažte se přemýšlet pouze nad pozitivními věcmi. Představujte si věci, které ve vás vyvolávají klid a pohodu. Toto cvičení provádějte nejlépe každý den po dobu alespoň 2 týdnů.

Tato metoda by vás měla zbavit problémů se zrakem, bolestí hlavy, potíží se zažíváním a dalších. Pravidelná masáž také pomáhá řešit potíže se žlučníkem, který je s Konfuciovým bodem také propojený.

Čínská medicína nedá na léčbu pomocí biologicky aktivních bodů dopustit. Na podobném principu funguje například i akupunktura, které je řadou lékařů uznávaná jako zcela seriózní metoda.

Pamatujte, že léčba psychických obtíží je citlivou záležitostí, ke které je nutné přistupovat zodpovědně a opatrně. Nespoléhejte jen na vlastní síly a v případě přetrvávajících problémů se obraťte na specialistu, který vám bude schopný pomoci i rozhovorem či radou.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button