Dům a zahradaRady a tipy

Tuhé mýdlo má řadu využití. Využijete jej i při šití nebo k odstranění zápachu

I pokud preferujete tekutá mýdla, stále není důvod zásobu tuhých mýdel likvidovat. Použijete ji v domácnosti k řešení řady problémů. Ani zdaleka nejde jen o mytí rukou. Tuhé mýdlo je velmi praktické a má širokou škálu využití, takže by ve vaší toaletní skřínce rozhodně mělo mát své místo.

Síťované mýdlo

Pracujete-li často na zahradě nebo holdujete různým uměleckým technikám, které zahrnují barvy a lepidla, víte moc dobře, jak těžké je odstranit zbytky hlíny nebo barev z rukou. Obyčejné mýdlo zřídkakdy stačí a většinou musíte ruce pracně drhnout.

S pomocí tuhého mýdla si můžete snadno vyrobit účinného pomocníka, který vám pomůže odstranit jakoukoliv špínu. K výrobě budete potřebovat jen jedno tuhé mýdlo a hrubou vlnu. Mýdlo vlnou pevně obalte a ovažte provázkem, aby vlna držela na svém místě. Při mytí pak celé mýdlo namočte a řádně napěňte. Hrubá vlna vám pomůže odstranit i silnou a zašlou špínu z rukou.

Páchnoucí boty

Páchnoucí boty se týkají každého. Jen málokdo tento problém niky neřešil. Většina lidí ho naopak řeší prakticky neustále a často se dostává do trapných situací, mají-li někde zout.

Tuhé mýdlo skvěle absorbuje pachy a pomůže vám osvěžit vaše boty, aby byly jako nové. Stačí, když na noc vložíte mýdlo dovnitř do boty a ráno bude vonět. Vůně uvnitř vydrží klidně i několik dní a jakmile vyprchá, stačí celou proceduru jen zopakovat.

Svěží oblečení

Tuhé mýdlo se postará i o svěžest vašeho prádla. Je neekologické i neekonomické prát oblečení po jednom použití. Pravdou ale je, že když jej oblékáme po druhé už nemá zdaleka tak svěží vůni a působí možná i trochu zatuchle. Proto mějte ve skříni nebo v zásuvce tyčinku tuhého mýdla, která celý váš šatník jemně provoní čistotou. Oblečení nebudete muset prát tak často, a přesto se budete pokaždé cítit jako byste se oblékali do čerstvě vypraného prádla.

Úleva od štípnutí

V létě se čas od času nevyhnete nepříjemnému štípnutí hmyzu. To pak svědí, natéká, prostě způsobuje nepříjemnosti. Těchto potíží se dá snadno zbavit díky mýdlu. Mýdlo stačí jen lehce nevlhčit a krouživými pohyby jej aplikovat na štípanec. Zmírní svědění i začervení a za chvíli budete mít po starostech.

Snadnější šití

Rádi si občas spíchnete něco pro sebe nebo pro druhé? Pak jistě víte, že některé jemné látky jsou klouzavé a dost těžko se s nimi pracuje. Usnadnit si práci můžete s použitím tuhého mýdla. Jehlu jednoduše zasuňte do mýdla. Obalí se ním a nebude v látce tolik klouzat. Šití vám pak půjde jedna radost a na látce neuvidíte žádné stopy po mýdle.

Podobně lze mýdlo použit i při značení látek. Nemáte-li krejčovskou křídu zrovna po ruce, jednoduše si střih zaznačte s pomocí mýdla. Snadno se poté vymyje a nezůstanou po něm na látce žádné skvrny.

Zaseknutý zip

Občas se stane, že se vám zadrhne zip a nejde to ani nahoru ani dolu. A většinou jako na potvoru spěcháte a nemáte čas s tím ztrácet čas. V takové chvíli se hodí mít po ruce tuhé mýdlo. Stačí jím přejet po zipu, zkusit trochu zatahat tam a zpět a za chvíli je po problému.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button