Krása a módaRady a tipy

Jemné vlasy si zaslouží mimořádnou péči. Naučte se o ně pečovat správně

Jen málo žen by řeklo, že má husté a silné vlasy. Většina z nás je s nimi z nějakého důvodu nespokojená a pořád hledáme cesty jak vlasy posílit, dodat jim lesk, podpořit jejich růst a konečně je mít takové, jaké si přejeme.

Kvalita vlasů je z velké míry dána genetikou. Takže jakkoliv se můžete snažit, brát vitamíny a používat všechny možné i nemožné masky, vaše geny nezměníte. A pokud vám vaše genetická výbava nadělila spíše jemné vlasy, je lepší naučit se s nimi správně pracovat než se snažit změnit nezměnitelné.

Správná péče, střih a používání vhodných pomůcek dokáže divy i s vašimi vlasy. Naučte se o ně pečovat tak, jak si skutečně zaslouží.

Česat od konečků ke kořínkům

Jelikož máte většinou vlasů málo a jsou slabé, je nutné vyvarovat se čemukoliv, co by vaše vlasy mohlo ještě více poškodit. Jednou z nejobvyklejší věcí, které děláme špatně, je česání. Pročesávat vlasy je důležité, abychom je zbavily prachu a špíny, a také zabránily jejich cuchání, ale česání je nutné provádět velice jemně a s citem.

Při česání postupujte od konečků směrem ke kořínkům a vlasy si vždy druhou rukou ještě přidržujte, abyste zabránily vytrhávání jednotlivých vlasů. Nějaké vlasy během česání vždy vypadnout, ale snažte se příliš netahat, aby jich bylo co nejméně.

Opatrně s mokrými vlasy

Mokré vlasy jsou extrémně křehké a náchylné k poškození. Pokud je to jen trochu možné, mokré vlasy nečešte hned a nechte je alespoň několik minut proschnout. Pokud se česání nemůžete vyhnout, pak alespoň používejte hřeben s velkými mezerami a snažte se minimalizovat jakékoliv poškození. Dobrou volbou je také používat bezoplachový kondicionér, který vlasy posílí a ochrání.

Saténový polštář

Saténové povlečení není jen luxusní výmysl za spoustu peněz. Díky saténu se vaše vlasy budou ve spaní méně namáhat a třepit a ráno se neprobudíte s vrabčím hnízdem, ale hezkými uhlazenými vlasy. Měkká textura saténu nevytváří zacuchané konečky a pomáhá také ve vlasech zachovat vlhkost.

Střih udělá divy

U jemných vlasů je střih vůbec to nejdůležitější. Většinou se říká, že s jemnými vlasy je vhodnější volit kratší střihy, ale nemusí to tak nutně být. Daleko více závisí na tvaru vašeho obličeje a na celkové kvalitě vlasů. Problém může být tehdy, pokud jsou vaše jemné vlasy zároveň velmi lámavé nebo poškozené. Pak je skutečně lepší zvolit krátký střih, který jim pomůže znovu nabrat sílu. Jinak si ale můžete dopřát různé styly a ideální je vlasy sestříhat, aby získaly na objemu a vzdušnosti.

Barva vlasů

Slabé vlasy nemusí nutně zůstávat nebarvené. Na druhou stranu, každá barva představuje zásah do struktury vlasů, a pokud je chcete zároveň i ozdravit, raději si barvu odpusťte. Obecně lze říci, že světlé vlasy působí vždy opticky řidším dojmem. Dámy s jemnými vlasy by tedy měly volit spíše tmavší odstíny. Dobrou službu udělají i jemné melíry tón v tónu, které vlasům dodají strukturu a nebudou pak působit jako helma.

Suchý šampon

Nejlepším pomocníkem pro dodání objemu je suchý šampon. Nemusíte si vlasy mýt každý den, namísto toho je jen poprašte sypkým šamponem, dobře zapracujte do vlasů a uvidíte skvělý výsledek. Suchý šampon vlasy zbaví mastnoty a dodá jim kýžený objem i příjemnou vůni.

Vitamíny a doplňky stravy

Není důvod, proč si nepomoci vitamíny. Mohou vám zlepšit kvalitu vlasů a dodat jim nutné živiny pro růst. Samy o sobě však nestačí a pro krásu vašich vlasů musíte udělat o mnoho více. Základem je pravidelná péče a správný životní styl. Budete-li žít zdravě, i kvalita vašich vlasů se zlepší, to je jisté. Pestrá strava je prvním krokem k úspěchu.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button