Dům a zahradaRady a tipy

7 jednoduchých triků, které z vaší domácnosti vypudí mravence

Pomalu se smiřujete s tím, že spolu budete žít v jedné domácnosti v jakési symbióze. Nemusí tomu tak být. Vyžeňte nezvané návštěvníky ze své domácnosti!

Komerce versus příroda?

Větší počet mravenců ve vaší domácnosti může způsobit různé problémy, například se mohou dostat k vašim zásobám. Dnešní článek se zaměřuje na tom, jak se zbavit mravenců jednou pro vždy. V obchodech najdete jistě spoustu různých produktů, sprejů a posypů, které mohou vaší domácnosti pomoci mravence zlikvidovat.

Ovšem jsou často prošpikovány chemií a chemickými látkami, které musíte mít ve své domácnosti. Nejde to jinak? Způsobem, který mravence spolehlivě zneškodní, ale zároveň nebude k vám a vaší domácnosti tolik agresivní? Některé látky mohou skutečně škodit a citlivější jedinci mohou mít problém.

Do boje!

Už máte plné zuby mravenců a jejich bezostyšnému squattingu? Je čas vyrazit do boje! A to s přírodními prostředky. Vyzkoušejte jeden z našich tipů a uvidíte, že se z vaší domácnosti velmi rychle vystěhují pryč. Vyzkoušejte naše tipy!

Vinný ocet

Ten mravencům příliš nevoní. Oni obecně nemohou snést silný zápach. Pro vás jde o dobrou zprávu, protože jakmile jej použijete, mravenci se k vám domů nepohrnou. Připravte si roztok v poměru 1:1 vinného octa s vodou a potřete ta místa, kudy se mravenci do vašeho domu dostávají.

Pepř

Mravenci mají rádi cukr, proto ten rozhodně nepoužívejte. Namísto toho sáhněte po pepři a jím posypte místa, kudy vstupují mravenci do vaší domácnosti. Protože pepř je silný a aromatický, mravenci si dvakrát rozmyslí, než se k vám domů vydají.

Skořice

Na mravence má odpuzující účinky, velmi silné aroma znemožňuje vniknout mravencům do vašeho interiéru. Stačí nasypat trochu skořice ke vchodu, dveřím, oknům nebo k místům, kterými přicházejí mravenci.

Citron

Toto ovoce je nejlepší pro vypuzení těchto malých tvorečků z vaší domácnosti. Chcete-li, aby byla vaše kuchyň a další místo v domácnosti bez mravenců, pak sáhněte právě po citronu. Vymačkejte šťávu z půlky citronu a potřete touto šťávou místa, kde se mravenci nejvíc vyskytují.

Křída

Uhličitan vápenatý, který křída obsahuje, pomáhá držet mravence o dům dál. Nastrouhejte křídu a smíchejte s vodou. Nastříkejte tuto směs na vstupní body, kudy přicházejí mravenci. Popřípadě můžete vzít křídu a jednoduše nakreslit čáru před váš dům. Je to sice nadmíru jednoduché, ale velmi účinné.

Máta peprná

Jak jsme výše zmiňovali, mravencům vadí silné aroma a to máta bezesporu jistě má. Silný zápach má na mravenčí nervovou soustavu vliv, nemohou se pak tolik sestředit a neodhalí zdroje potravy. Stačí sáhnout po esenciálním mátovém oleji a připravit si směs. Deset kapek oleje a šálek vody. Vše smíchejte a směs aplikujte na místa, kde se mravenci nejčastěji vyskytují.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button