Rady a tipyReceptyZdraví

Domácí tip na výrobu přírodního odpuzovače

Jakmile se venku jen trošku oteplí, snažíte se trávit co nejvíc času venku. Na terase, balkoně nebo zahradě. Vždyť večery, kdy sedíte venku, posloucháte zpěv ptáků a užíváte si příjemně čerstvý a teplý vzdoušek, jsou večery k nezaplacení. Jedno vám však vadí. A to komáři a jiný otravný hmyz, který vám nedá spát. Jak se jich zbavit?

Nepříjemné bzučení

Okolo vašich uší se bude objevovat nepříjemné bzučení. Mouchy, hmyz, komáři a všichni ostatní se rozhodli vám narušit váš prostor a příjemný večer. Navíc, mnozí se snaží narušit vaše soukromí a zanechají vám na „památku“ štípanec, který svědí, pálí a je nepříjemný. Odháníte je, ale není to moc k užitku? Vyzkoušejte přírodní odpuzovač. Jak si jej připravit?

Co budete potřebovat:

  • 4 sklenice na zavařování
  • 40 kapek esenciálního oleje (cedrový, levandulový, citronový, mátový nebo eukalyptový)
  • 2 citrony nebo 2 limetky nakrájené na plátky
  • 8 větviček rozmarýnu
  • Plovoucí svíčky

Jak postupovat:

Do každé sklenice od zavařeniny vložte dvě větvičky máty nebo rozmarýnu. Následně zalijte vodou asi do ¾. Přidejte do každé sklenice deset kapek esenciálního oleje a plátky citronu nebo limetky. Nahoru položte plovoucí svíčku a zapalte. Takto vyrobený odpuzovač položte na stůl, podlahu nebo na místo, kde chcete chránit před hmyzem. Aby směs dobře působila, vyměňte vodu, rozmarýn a ovoce každých pět dní.

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button