Dům a zahradaRady a tipy

Vyrábíme doma – krásná a barevná láhev na květiny

Rádi vyrábíte různé dekorace do bytu a interiérů? Máte rádi moderní kousky, ale říkáte si, že v obchodech jsou jen klasické kousky, které obyčejně mají v interiéru spousta lidí. Samozřejmě to není nic proti ničemu, ale chcete-li mít ve svém interiéru originální kousky, pak si je jednoduše vyrobte! Jen tak budete mít jistotu, že váš každý kousek bude skutečně originál.

barva

Prázdné lahve, které využijete

Hromadí se vám doma prázdné lahve, které skončí v koši? Můžete je ještě v mnohém využít. Například je můžete použít jako vázy na květiny. Ovšem klasicky jsou s nějakou etiketou, barevné nebo průsvitné a bez nápadu a originality. Když sáhnete po těch klasických průhledných lahvích, můžete s nimi ještě mnoho udělat. Můžete je dále ozdobit a vyladit a následně použít kreativně. Prázdné sklenice nemusejí skončit v koši.

Jednoduše zvolte správnou metodu, kterou následně aplikujete na prázdné sklenice a můžete vyrobit originální kousky. Možností je opravdu velká spousta, my přinášíme klasickou metodu barvení prázdných lahví. Je to velmi jednoduché, slouží zejména pro papírové květiny nebo sušené květiny. Nelze jim však upřít originalita. Jak si moderní vázy vyrobit?

Co budete potřebovat:

  • Prázdné skleněné lahve (ideálně průhledné)
  • Barvy podle vašeho uvážení

Jak postupovat:

Ze skleněných lahví je nutno nejdřív odstranit štítky, zde si pomůžete horkou vodou a klasickým mycím prostředkem. Pečlivě odstraňte, umyjte lepidlo a nechejte pořádně vyschnout. Nechejte opravdu pořádně vyschnout, jinak se barva neuchytí uvnitř lahve.

Nyní přichází na řadu nalití barvy do lahve. Barvu si můžete vybrat jakoukoliv, některé jsou s ombre motivem, jiné se třpytkami nebo klasické. Zvolte si přesně takovou barvu, jaká se vám líbí, jaká bude pro váš interiér přínosem.

Nalijte do prázdné skleněné láhve a začněte „malovat“ vnitřní část. Jak na to? Jednoduše s pomocí otáčení. Otáčejte sklenici podobně, jak to vidíte na videu a tímto krokem zakryjete a obarvíte celý vnitřek skleněné láhve.

Následně nechejte opravdu dostatečně vyschnout (klidně i několik dní) a následně do ní můžete uložit papírové, umělé nebo sušené květy, které vám oživí a zkrášlí interiér.

Zdroj

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button