Rady a tipy

Jak dokonale odstranit skvny od kávy

Kdo pije kávu denně, jiný si jí dává jen ráno nebo v práci. Když se však stane nějaká nehoda, pak se objeví kávová skvrna na koberci, oblečení či kdekoliv jinde. Jak se zbavit takovéto kávové skvrny? Je to jednodušší, než si myslíte! Budete potřebovat pár věcí, se kterými bude boj proti skvrnám jednodušší a rychlejší! Vyzkoušejte jej i vy!

Co budete potřebovat:

  • Čisticí pero
  • Tekutý odstraňovač skvrn
  • Tekutý prací prášek
  • Čisticí prostředek na mytí nádobí
  • Čisticí prostředek proti zaschlým a odolným skvrnám

Jak odstranit skvrny z níže uvedených věcí?

Čalounění

Zde si připravte skvělý čisticí prostředek. Smíchejte jednu polévkovou lžíci tekutého mýdla s dvěma šálky studené vody. Pomocí suchého a čistého hadříku (ideálně bílé barvy) naneste směs na skvrnu a postup opakujte, dokud skvrna nezmizí. Poté opláchněte studenou vodou a vysušte. Skvrny můžete také třít s pomocí rozpouštědla na suché čištění.

Nádobí

Nechali jste někdy špinavé nádobí ve dřezu několik dní? Skvrny od jídla a pití rychle zaschnou a následné mytí nebude vůbec jednoduché. Stačí však sáhnout po kvalitním prostředku, který odstraňuje skvrny a zbytky jídla a bude po problému. Nemáte-li takový produkt doma? Pak stačí jedlá soda s klasickým čisticím prostředkem na nádobí a je hotovo.

Koberce

Skvrna od kávy na koberci může pěkně potrápit. Setřete proto hadříkem vše, co můžete. Následně smíchejte jednu polévkovou lžíci tekutého mýdla, jednu polévkovou lžíci bílého octa a dva šálky vody. Pomocí čisté bílé látky naneste na místo, kde je skvrna. Dejte trochu směsi a ihned poté vysušte suchým hadříkem. Tento postup opakujte, dokud skvrny nezmizí. Závěrem vezměte čistou houbičku a odsajte studenou vodu, čistou oblast vysušte hadříkem.

Oblečení

Skvrnu na oblečení namočte do studené vody a nechejte chvíli působit. Následně použijte čisticí pero, které použijte přímo na dané oblasti a odstraňte s jeho pomocí co nejvíc skvrn. Následně použijte předpírku a poté perte, jak jste zvyklí. Skvrny od kávy s mlékem nebo smetanou způsobí pěknou neplechu, na ně používejte prostředek s enzymy, umí skvěle rozložit skvrny. Přidejte popřípadě také bělicí prostředek, ale jen tehdy, dovolí-li to látka.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button