Rady a tipyZdraví

Co všechno můžete dělat s citróny?

Překypuje vaše lednička citróny a vy nevíte, co s tím? Tak je hlavně nerozdávejte ani nevyhazujte! Citróny se vám totiž v domácnosti mohou skvěle hodit! Pomohou vám při odstraňování skvrn, osvěžíte místnost i ledničku anebo vám pomůže umýt vašeho mazlíčka. Nehledě na to, že si z něj můžete vyrobit vlastní deodorant a při pravidelné konzumaci vám citróny mohou pomoci zhubnout! Prostě žlutý pomocník za každé situace a pro všechno! My vám nyní představíme ty nejlepší tipy na to, jak s takovými přebytečnými citróny správně naložit! Připraveni? Jdeme na to!

Pomoc při odstraňování skvrn

Citrńová šťáva dokáže spolu s kuchyňskou solí vytvořit takovou kombinaci, že odstraníte skoro jakoukoliv ošklivou skvrnu. Na odstraňování kávových skvrn zabírá třeba úplně stoprocentně a stejně tak citrón vyčistí i zažrané fleky z plastové mísy.

Vytvoř si vlastní deodorant

Nevěříte chemii? Vyrobte si vlastní deodorant. Stále nevěříte? Věřte, citrónová šťáva je totiž nejlepší přírodní deodorant, jaký snad můžete použít. Citróny totiž mají svěží vůni a navíc skvěle zabraňují zápachu.

Rychlejší hubnutí

Tento trik si oblíbili poslední dobou zejména celebrity. Spočívá v tom, že v dopoledních hodinách po probuzení dopřejete sklenici horké vody s citrónovou šťávou – to nastartuje váš trávicí systém a jemně pročistí játra. S tímto trikem budete kalorie spalovat rychleji a z dlouhodobého hlediska si navíc zlepšíte vaše trávení.

Osvěží místnost i ledničku

Svými osvěžujícími účinky vám mohou pomoci se zápachem v celé domácnosti. Proti zápachu stačí dát na dno odpadkového koše citrónovou kúru a proti nepříjemným pachům z ledničky se zase můžete obrnit kapáním citrónové šťávy.

Zachránce nepříjemných žihadel

S tímto trikem vás vaše příští včelí nebo vosí píchnutí nebude tolik pálit. Po pokapání citrónem se jed do pěti minut zneutralizuje a do pěti minut budete zase OK.

Umyjte vašeho mazlíčka

Citrony můžeš použít nejen při mytí nádobí, ale také svého mazlíčka. Jak to funguje? Jednodušše rozřízněte citrón a vymačkejte mu šťávu do kožíšku a promasírujte jako se šampónem. Pejsek i kočička ocení, že jejich koupel nebude jako vždy tak mokrá!

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button