DárkyNezařazenéRady a tipyRecepty

Jak si vyrobit svíčku v čajovém hrníčku? Jednoduše!

Jestliže máte rozvětvenou rodinu a okolo sebe spoustu přátel, každou chvíli má někdo narozeniny, svátky a podobně. Ročně tak vydáte nemalé peníze jen za dárky a to bývají obvykle jen nějaké ty drobnosti. Rok co rok nevíte, co komu koupit, co pořídit, aby měli vaši blízcí radost a těšili se z dárku. Hledáte nápady, rady a inspiraci?

Hand made dárek potěší

Přemýšleli jste nad tím, že začnete dárky vyrábět? Ruční a originální, takové dárky jsou dnes velmi oblíbené. A vyrobit dárek můžete dokonce vlastníma rukama! Takový dárek lidé ve vašem okolí často ocení mnohem víc. Dali jste do něj kus sebe, své srdce a svůj otisk. Teď však vyvstává otázka, co vyrobit? Nemusíte se bát, pokud nejste příliš zruční a kreslení či malování není vaši silnou stránkou. Zkuste něco jednoduchého!

Svíčky! Kdo by nemiloval svíčky?! Spousta žen si neumí představit podzim a zimu bez zapálené svíčky a pohody u televize. Minimálně ženská část vaší rodiny a vašich přátel ocení, když je obdarujete svíčkou. Je to velmi dobrý a často oblíbený dárek. I vy vyzkoušejte jednoduchý a rychlý návod na výrobu vlastní svíčky.

Vyrobit si svíčku můžete jednoduše, doma. Vše, co budete potřebovat, si pohodlně pořídíte v obchodech. Svíčku můžete vyrobit v různých barvách, hrnečcích a podobně. Stačí jen maličko kreativity, chvíle času a vytvoříte moderní a krásné dárky, kterými obdarujete své blízké.

Co budete potřebovat:

  • Vosk pro výrobu svíček (můžete použít klasický nebo zbytky ze svíček)
  • Knoty pro výrobu svíček (již hotové nebo takové, které musíte složit)
  • Voskové pastelky v libovolné barvě
  • Malý hrnec
  • Velký hrnec (na přípravu vodní lázně)
  • Svícen, kalíšek nebo starý hrníček, do kterého svíčku připravíte

Jak postupovat:

Jako základ potřebujete bílé svíčky. Pokud je nemáte doma, pak doporučujeme koupit velký vosk přímo na výrobu svíček. Vyjdou levněji a můžete jej využít přesně tak, jak potřebujete. Když budete využívat vosk z již hotových svíček, odstraňte knot.

S pomocí lepicí pistole umístěte knot do svícnu nebo starého čajového šálku, aby pevně držel. Přilepte a chvíli počkejte, dokud neuschne.

Bílý vosk nakrájejte na menší kousky, aby se rychleji roztopil a nasypte do menšího kastrůlku. Chcete-li klasickou bílou svíčku, pak můžete dát na větší kastrůlek a nechat roztopit. Pokud chcete barevnou svíčku, přidejte voskovou pastelku, která je v libovolné barvě (nezapomeňte z nich odstranit papírový obal).

Do většího hrnce dejte vodu a na něj položte menší hrnec. Počkejte, až se vosk spolu s voskovou pastelkou pořádně rozpustí a smíchá.

Stáhněte z tepla, chvíli počkejte, až se vosk ochladí. Po několika minutách jej nalijte do svícnu nebo starého šálku. Během tohoto procesu držte knot svíčky rovně, aby se náhodou nějak nezkroutil. Počkejte, až vosk zcela ztuhne (můžete využít dřívka, která udrží knot rovný).

Pokud potřebujete, můžete knot poupravit podle vaší potřeby a máte hotovo!

Nyní už stačí jen svíčku ozdobně zabalit a můžete někomu ve svém okolí udělat tímto krásných a jednoduchým dárkem radost!

Zdroj

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button