DárkyDům a zahrada

Vyrobte si cukrovinkovou svíčku!

Domácí výroba, která vás baví

Můžete zapojit do výroby svíček své děti, udělat si kreativní odpoledne, které se stane pravidlem. Jednotlivé svíčky můžete věnovat babičce, tetě nebo kamarádkám. Zapálit si je můžete také doma a vychutnat si neopakovatelnou atmosféru, kterou svíčky poskytují. Výroba svíček je naprosto jednoduchá a také velmi levná.

Je zcela na vás, jak bude svíčka vypadat. Pořídit můžete různé třpytky, barevné dekorace či cokoliv dalšího, co z vašich svíček udělá krásné a barevné dekorace. Chcete i vy doma vyrobit svíčky? Pak pro vás máme návod!

Co budete potřebovat:

  • Skleněná nádoba (zavařovací sklenice, svícen a podobně)
  • Knoty
  • Sypání na dorty
  • Svíčkový vosk
  • Kukuřičný sirup nebo Karo sirup

Jak postupovat:

Skleněný svícen či sklenici pořádně umyjte, aby byla krásně čistá. Nechejte jí velmi dobře vyschnout. Nyní přichází na řadu roztavení vosku. Pokud si koupíte speciální vosk na výrobu svíček, nechejte jej roztopit. Můžete v hrnci nebo vodní lázni. Jestliže budete využívat vosk ze svíček, pak odstraňte knoty, dejte do nádoby a ve vodní lázni nebo v hrnci roztopte. Můžete využít vosky v různých barvách.

Do skleněné nádoby nalijte kukuřičný škrob, kterým pečlivě potřete celý vnitřek skleněné nádoby. Je-li kukuřičného oleje hodně, zbytek jednoduše vylijte. Začněte přidávat sypání a protřepávejte tak, jak potřebujete, klidně po půlce sklenice nebo celé sklenici. Přidávejte další a další, dokud nebudete spokojeni. Místo sypání můžete použít třpytky.

Na spodek skleněné nádoby nalijte trošku vosku a přidejte knot, který usaďte. Držte jej vzpřímeně a přidejte vosk do celé sklenice. Knot opřete o špejle a počkejte, dokud vosk neztuhne. Přidejte stuhu či jinou dekoraci a máte hotovo!

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button