Dům a zahradaRady a tipy

Jak vyčistit vinylové podlahy?

Jenže, jak na to? Řada produktů, které můžete koupit v různých obchodech, může mít na podlahu vliv. Vyzkoušejte raději přírodní tipy a triky.

Podlahy z vinylu

Vinylové podlahy mohou odolávat mnoha problémům, oděrkám i všemu dalšímu. Snadno se udržuje, nepotřebuje žádnou speciální péči. Ptáte se, jak vyčistit vinylové podlahy? Odpověď je jednoduchá, s pomocí čisté vody. Ideální je využít suchý mop, kdy odstraníte všechen prach a možné drobky. Následně vezmete mokrý mop a čisticí roztok. Jak už jsme výše zmínili, k dispozici jsou komerční prostředky, které jsou ideální přímo na vinylové podlahy. Doma můžete vyrobit jednoduchý čistič na vinylové podlahy jen s pomocí jablečného octa a vady.

Co budete potřebovat:

  • 1 šálek jablečného octa
  • 1 galon horké vody

Jak postupovat:

Do této směsi namočte mop a vytřete vinylovou podlahu. Kyselost octa pomůže odstranit všechny nečistoty. Často se doporučuje opláchnout podlahu ještě čistou vodou. Je-li podlaha hodně znečistěná, pak do kbelíku kromě jablečného octa kápněte ještě několik kapek přípravku na mytí nádobí.

Další tipy, na odstranění skvrn

Jestliže je vinylová podlaha opravdu špinavá, můžete vyzkoušet některé z dalších tipů, které pomohou jednotlivé skvrny odstranit.

Ovocná šťáva, kečup, víno – tyto skvrny odstraníte s pomocí jedlé sody a vody. S pomocí hadříku aplikujte na skvrnu a čistěte, dokud se skvrna neodstraní. Následně umyjte podlahu roztokem jablečného octa a vody.

Rtěnka, pastelky – na tato místa je dobré nanášet alkohol. Následně odstraňte s pomocí kartáčků s jemnými štětinkami, nepoužívejte drátěnku, která může poškrábat podlahu. Jestliže musíte řešit skvrny od laku, pak použijte odlakovač.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button