DárkyDům a zahradaRady a tipy

Jak si vyrobit podložky ze Sisalu?

Sisal získává v poslední době na popularitě a to zejména díky své textuře a přirozenému vzhledu, který se hodí snad do každého interiéru. Můžete jej použít takřka do každé místnosti, do obývacího pokoje, koupelny, ložnice nebo například také do kuchyně, kde najde spoustu dalších a dalších možností využití.

Sisalové podložky

Mohou být skvělými pomocníky pro umístění hrnců, talířů a podobně. Chcete moderní podložku? Pak určitě sáhněte po Sisalu. A pozor, rovnou si jej můžete pořídit a vyrobit z něj spoustu produktů, které vaše domácnost ocení. A co například takové sisalové podložky? Ty vypadají stylově! Moderní ručně vyrobené prostírání se hodí opravdu do každého interiéru, můžete jím doplnit jakoukoliv kuchyni či jídelní stůl. Spojit jí můžete s bílým prostíráním nebo barevnými kousky. Chcete si i vy vyrobit tento moderní kousek?

Co budete potřebovat:

sisal

  • Sisalové lano
  • T-kolíky
  • Nit
  • Jehla

Jak postupovat:

sisal

Vezměte jeden konec sisal lana a začněte jej pevně stáčet okolo. Konec sisalu se snažte udržovat pevný, aby se celá podložka nerozpadla. Jakmile uděláte první „kolečko“ zajistěte jej T-kolíkem. Sisal nemusí být vždycky příjemný, proto používejte rukavice, ušetříte si možné popálení sisalem).

sisal

Dále pokračujte v navíjení a celé to utahujte, aby lano začínalo držet pevně. Každých pár centimetrů zajistěte sisalovou podložku pomocí T-kolíku.

sisal

Nyní přichází na řadu šití. Pro moderní vzhled můžete použít barevnou nit (ideální je pořídit si hrubší nit). Používejte nejlépe vyšívací nit a vyšívací jehlu. Nemusíte sáhnout po červené barvě, ale vybrat můžete jinou.

sisal

Upevněte konec nitě okolo středu cívky.

sisal

Začněte prošívat vznikající sisalovou podložku.

sisal

Dále postupujte tak, jak je popsáno výše, sisalové lano stáčejte a prošívejte. S pomocí T-kolíků je upevňujte. Pokračujte do té doby, dokud nevytvoříte požadovaný rozměr. Tvořit můžete menší podložky pod hrnečky až po velké podložky pod hrnec, pánev nebo talíře.

sisal

Náš tip: Doporučujeme začít s menším rozměrem a vyzkoušíte si tak celou techniku a práci s lanem. Vychytáte všechny chyby a problémy, které se mohou objevit a poté začněte postupně vytvářet větší a větší rozměry.

sisal

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button