Krása a módaRady a tipyZdraví

Vyzkoušejte triky, které pomohou nehtům k rychlejšímu růstu

Nehty bývají často vaší vizitkou. Je to zejména kvůli tomu, že když lidem podáváte při seznámení či při setkání ruku, všimne si, jak je upravená. O ruce je proto důležité pečovat, protože někoho mohou odradit právě lidé, kteří mají okousané nehty nebo neupravené ruce.

Dlouhé a pěstěné nehty

Není nutno chodit pravidelně doplňovat umělé nehty a podobně. Stačí si vyhradit týdně pár minut na údržbu. V žádném případě si nehty nekousejte, protože kromě toho, že vaše ruce nevypadají vůbec hezky, může pravidelné kousání nehtů způsobit několik zdravotních problémů. Mnoho žen touží po krásných a dlouhých nehtech. A je to jednodušší, než si myslíte.

Pěkné a silné nehty si přejí všechny ženy, ale mnohdy je to problém. Může za to nezdravá a jednostranná strava, špatné návyky, nedostatek vitamínů a podobně. Existuje několik přípravků, které mohou pomoci zlepšit celkový stav nehtů. Můžete vyzkoušet některé domácí metody, které pomohou k silným a pevným nehtům. Pomohou posílit zdraví nehtů, napomohou růstu. Křehké a třepící se nehty budou minulostí!

Využijte česnek

Česnek je jednou z nejúčinnějších a nejpříznivějších přírodních ingrediencí, která pomáhá podporovat růst nehtů. Existuje řada způsobů, jak jej využít. Přinášíme tři možnosti, které můžete využít.

  • Rozdrťte jeden nebo dva větší stroužky česneku a touto pastou potřete nehty. Nechejte deset minut působit a poté smyjte. Je dobré tento postup opakovat pravidelně každý den. Směs zabrání bakteriím, zlepší cirkulaci a rychlejší růst nehtů. Zabrání také kousání nehtů
  • Smíchejte česnek s citronem a vytvořte si domácí lék, který zpevní vaše nehty. Smíchejte prolisovaný česnek a povařte v půlce šálku vody. Jakmile směs přivedete k varu, nechejte vychladnout a přidejte kávovou lžičku čerstvě vymačkané šťávy. Před spaním aplikujte na nehty.
  • Drcený česnek můžete přidat také do laku na nehty, který využíváte. Ideální je využívat metodu denně. Nicméně mnoha lidem vadí silný zápach česneku.

Vyzkoušejte přesličku

Jde o léčivou rostlinu, která se využívá nejčastěji k léčbě několika kosmetickým problémům. Rovněž může pomoci s vašimi nehty, umí je skvěle ošetřit. Jak na to?

  • Připravte si směs z přesličky. Nechejte jí vychladnout a namočte do ní nehty. Nechejte působit patnáct minut a poté ruce usušte. Opakujte několikrát týdně.
  • Smíchejte ½ šálku mléka s citronovou šťávou. Do této směsi ponořte nehty na patnáct minut a uvidíte, jak skvělé výsledky směs má. Opakujte minimálně třikrát týdně.

Samotná domácí péče nepomůže, musí to jít ruku v ruce s celkovou změnou. Konzumujte jen zdravé jídlo, nekousejte si nehty. Při práci s chemikálií použijte ochranné rukavice i při úklidu. O ruce a nehty se starejte, pravidelně hydratujte, pilujte. Jedině tak si udržíte krásné a zdravé nehty.

Zdroj

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button