Krása a módaRady a tipyZdraví

Tyto potraviny vám přidávají věk. Vyhněte se jim a omládnete

Bojíte-li se předčasného stárnutí, rozhodně vám nepostačí investovat do drahých krémů proti vráskám a pravidelně navštěvovat kosmetický salón. Nic tím samozřejmě nezkazíte, ale skutečně skvělých výsledků dosáhnete jen tak, že změníte od základu svůj životní styl a stravovací návyky a konečně své pleti dopřejete skutečně to, co potřebuje. Problém totiž je, že zatímco ve 20 na své pleti prohýřenou noc je stěží poznáte, ve 40 už ji rozhodně nezapřete. A všechny tyto prohřešky se v pleti střádají a ukládají a jednou si vyberou svou daň.

Chcete-li tedy zdravou a krásnou pleť, která vám ubírá léta, a ne vám je přidává, pak se vyhněte těmto potravinám. A změnu poznáte i v jiných oblastech svého zdraví.

Červené maso

Maso je zdravé a z vaší stravy není důvod jej vyřazovat. Neměli byste jej však konzumovat denně. Úplně postačí, když si ho dopřejete jen několikrát do týdne a když zvolíte některé „lehčí“ varianty masa jako je třeba kuřecí, krůtí nebo králičí maso.

Červené maso totiž obsahuje velké množství karnitinu, který má negativní vliv na zdraví cév. Ty pak mohou tvrdnout a kornatět, což vede nejen k problémům s kardiovaskulárním systémem, ale také k předčasnému stárnutí pleti. Ta totiž není dostatečně vyživená a rychleji uvadá. Pořádný hovězí steak si tedy dejte jen výjimečně a nebo vůbec. Vašemu zdraví to neublíží, ale vaší pleti prospěje.

Sůl

Pozor na solení. Lékaři zjistili, že průměrný člověk každý den několikanásobně překračuje doporučenou dávku soli. Opravdu se to děje zcela běžně, protože řada potravin je velmi přesolená a některé sůl obsahují i přesto, že vůbec nechutnají slaně. Člověk si pak ani neuvědomí, kolik soli takto denně spořádá.

Sůl také zadržuje vodu v těle, což vede k opuchnutí a napjaté pokožce. Sůl také významně zhoršuje akné a ucpává póry, takže pleť nemůže dýchat, je zanesená a vypadá velice nezdravě. Pokud trpíte v pozdějším věku akné, může být sůl jednou z příčin. Zaměřte se na konzumaci doma vyrobených potravin, abyste měli možnost kontrolovat příjem soli a alespoň na čas zcela zapomeňte na všechny slané oříšky, chipsy nebo hranolky.

Alkohol

Alkohol rozhodně není zdravý, to je jasné asi každému. Problém ale není jen v tom, že zatěžuje vaše játra a intoxikuje organismu. Také významně dehydratuje tělo, a tím pádem i vaši pleť. Ta má pak větší sklony ke vzniku vrásek, je mdlá, bez života a působí staře a unaveně. To je přesně to, co nechcete.

Alkohol také může způsobit začervenání pokožky a nepříjemné kožní projevy jako je akné nebo ekzém a jiné vyrážky. Pro mladistvý vzhled vaší pleti uděláte nejlíp, když si namísto piva dopřejete vinný střik nebo alkohol zcela vynecháte.

Sladidla a barviva

Všechny umělé látky a chemikálie jsou pro naši pleť škodlivé. Pleť je totiž zrcadlem toho, co se děje uvnitř těla. Je-li tělo zanesené, chybí-li mu voda a potřebuje důkladnou očistu, pak bude podobně vypadat i vaše pleť. A takový stav pleti rozhodně nepřispívá k tomu, aby vám někdo hádal o 5 let méně, než říká vaše občanka.

Sladila a barviva mají zcela nulovou výživovou hodnotu a způsobují podráždění celého organismu. Hromadí se v organismu jako odpadní látky, které je ale obtížné z těla dostat ven. Snažte se tedy konzumovat potraviny bez těchto nepříjemných aditiv a pijte hodně vody s citronem, která pomůže váš organismus pročistit.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button