DárkyRady a tipy

Zkuste tyto tipy na vánoční dárky, které zvládnou vyrobit i vaše děti. Ušetříte a zabavíte je

U každého dítěte jednou nadejde onen zlomový moment, kdy se dítě dozví tu děsivou pravdu, že dárky kupují rodiče, nikoliv Ježíšek. Někdy to může být dost traumatizující zážitek, jindy to ratolesti přijmou s radostí, jelikož také mohou někoho obdarovat, anebo mohou více zatlačit na rodiče, aby jim jejich přání splnili.

Většinou to však znamená i tlak na peněženku rodičů, protože je přeci potřeba, aby děti koupily dárky také svým kamarádům nebo učitelkám. No a nezřídka to mohou být desítky lidí. Jak tedy na to, aby to nezruinovalo váš rodinný rozpočet? Tyto dárky děti zvládnou vyrobit i samy – a za potřebné propriety utratíte jen zlomek peněz.

Populární fimo hmota

Fimo je modelovací hmota která se běžně používá na výrobu šperků nebo jiných dekorací. Velice snadno se s ní pracuje, a je proto vhodná i pro ty nejmenší. Při troše zručnosti se z ní dají tvořit hotová umělecká díla. Aby se zajistila trvanlivost takových výrobků, je třeba je na konci celého procesu zapéct na pár minut v troubě. A co se dá z fima vytvořit? Velmi zajímavým dárkem mohou být třeba náušnice, ozdoby na kovový příbor nebo malé dekorativní postavičky.

Náramky přátelství

Možná jste je v dětství také milovali. Z bavlnek se dá vytvořit hotové umělecké dílo, a přitom to stojí sotva pár korun. Tyto náramky se zase vrací do módy a jistě se budou líbit i přátelům vašich dětí. Do klasických pletených vzorů můžete přidat ještě originální korálky nebo třeba kovové komponenty, a díky tomu mohou vzniknout skutečně netradiční výrobky. Základní uzlíky se přitom velmi rychle naučí i dítě, které není jinak zvlášť umělecky nadané.

Sladký mls

Chutný nealkoholický likér můžete vyrobit i pro malé nezbedy. Budete potřebovat jen dvě plechovky Salka, půl litru mléka a sáček mandlového pudinku. Na dochucení můžete přidat i kapičku rumu, ale není to nutné.

Plechovky Salka vložte do vodní lázně a nechte dvě hodiny vařit. Posledních 30 minut už jen velmi zlehka a dávejte pozor, aby se Salko nepřipalovalo. Mezitím si uvařte pudink v neslazeném mléce a nechte jej i převařené Salko zchladnout při pokojové teplotě. Pak už jen stačí obojí smíchat a nalít do lahví. Likér je slaďoučký, dodává vánoční atmosféru a určitě sklidí nejen mezi dětmi úspěch.

Cukrový peeling

Pokud máte doma již větší slečnu, který by ráda obdarovala své kamarádky, navrhněte jí, že je může potěšit domácím peelingem. A ten zvládnete vyrobit doma za pár korun. Bude se vám hodit cukr, kokosový olej a příjemně voňavý esenciální olej, třeba levanduli, nebo povzbuzující citrusy či jiné příjemně vonící bylinky. Na každé dva šálky cukru přidejte třetinu šálku oleje a asi 10 kapek oblíbeného esenciálního oleje. Vše řádně promíchejte a směs dejte do lednice, aby se jednotlivé složky dobře propojily. Peeling dávejte do menších sklenic, aby se stihl spotřebovat dříve, než se začne kazit. I bez konzervantů ale vydrží několik týdnů.

Voňavý polštářek

Pokud jste ochotni při výrobě dárků asistovat, navrhněte výrobu voňavých polštářků. Vystačíte si se zbytky látek a šicím strojem – a samozřejmě trochou vaší zručnosti při šití. Je potřeba ušít obyčejné obaly na polštář a naplnit je vonnými bylinkami. Tyto polštářky je možné dát třeba do ložnice, šatní skříně nebo do zásuvky s prádlem, kde vše hezky provoní. Jako bylinky lze využít třeba levanduli, nebo jinou podobně příjemně vonící rostlinku.

Vzpomínkové album

I když má každé dítě mobil plný fotek, je hezké, pokud mohou mít doma v papírové podobě malé album, které jim připomene pěkné chvíle s přáteli. Stačí jen vybrat pár kvalitních společných fotel, vytisknout je a vytvořit pěknou koláž nebo malé vzpomínkové album.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button