Krása a módaRady a tipyRecepty

Nelíbí se vám vaše pihy? Takto je můžete redukovat

O pihách se vede dlouhá debata už pěknou řádku let – jedni je milují a obdivují, druzí zase nenávidí a závidí každému, kdo je nemá. Pihy většinou mají zejména světlejší typy s blonďatými či rezavými vlasy, u kterých slunce vyvolává takovou reakci kůže.

Řada lidí považuje pihy za chybu na kráse a kropenatý obličej se jim ani trochu nelíbí, ale některé ženy si pihy dokonce zdůrazňují nebo se je snaží uměle vytvořit. Pokud vy zastáváte názor, že pihy na obličej nepatří a chcete se jich zbavit, poradíme vám pár tipů jak na to.

Pihy jsou často geneticky dané a zcela odstranit by se daly jen chirurgickým zákrokem, ale s pomocí přírodních metod se dají zesvětlit anebo zabránit jejich vyššímu výskytu.

Ochrana před sluncem

V létě by měla být sluneční ochrana samozřejmostí ať už máte nebo nemáte pihy. Slunce je v létě velmi silné a nechráněná pokožka jím velmi trpí. Zvyšuje se riziko rakoviny a urychluje se stárnutí pleti.

Opalovací krém navíc může významně snížit výskyt pih. Je to proto, že úspěšně blokuje účinky slunečního záření, které běžně pihy vyvolává. Opalovací krém je nutné nanést alespoň 15 minut předtím, než odejdete z domova, aby stihl začít působit. Pokud budete na slunci déle než dvě hodiny, je dobré nanést jej opakovaně. Samozřejmostí je aplikaci opakovat také tehdy, když se velmi potíte nebo se namočíte.

Jablečný ocet

Jablečný ocet obsahuje kyselinu, která pomáhá zesvětlovat pleť. Je tedy dalším z pomocníků, které můžete použít, pokud se vám vaše pihy nelíbí. Smíchejte jablečný ocet s trochou medu, který bude o pleť zároveň pečovat, aby nedošlo k podráždění, a tuto směs poté naneste na pihy. Nechte působit asi 20 minut a poté smyjte teplou vodou. Pihy by měly být méně viditelné, i když výsledek bude dočasný a na slunci se zase mohou zvýraznit. Každodenní aplikace ale může pomoci zesvětlit kůži trvale.

Krém s retinoidy

Retinoidy jsou složeniny vitamínu A. Jedná se tedy o látky, které o pleť přirozeně pečují a zároveň mohou pomoci bojovat proti nežádoucím pihám nebo i pigmentovým skvrnám. Podporují zejména kůži, která je poničená slunečním záření a chrání ji i do budoucna. Při dlouhodobém používání vrátí pleti její zdraví a mohou zesvětlit i pihy.

Dejte si ale pozor, protože krémy s retinoidy mohou mít i vedlejší účinky. Jedná se zejména o podráždění, začervenání, otoky a podobné projevy. V případě, že se po použití krému tyto symptomy dostaví, přestaňte krém používat a poraďte se s kožním lékařem.

Aloe vera

Aleo vera přirozeně zpomaluje proces pigmentace pleti. Navíc je tato rostlinka mimořádně účinným lékem na jakékoliv problémy s pletí, takže ať už máte pihy a do toho třeba akné nebo ekzém, zabijete vlastně dvě mouchy jednou ranou. Nejlepší je, pokud můžete použít čerstvě vymačkaný gel přímo z listu aloe vera. Pokud ne, pak se snažte koupit si takový produkt, který má skutečně složení z 99 % čistého aloe vera. Ostatní produkty jsou prakticky vyhozené peníze.

Jedlá soda

Jedlá soda je pro své bělící účinky dobře známá. Jediné co budete potřebovat je trocha ricinového oleje, do kterého vmícháte špetku jedlé sody. Vytvoříte tak hustou pastu, kterou aplikujete přímo na pihy. Nenanášejte tuto směs na celý obličej, aby nepůsobila na pleť zbytečně dráždivě.

Jedlá soda je ideální i na řadu jiných problémů. Pomáhá i s čištěním a každodenní péčí o pleť, ale je nutné kombinovat ji s vhodnými oleji a dalšími tekutými složkami, aby nebyla pro pleť příliš agresivní.

Má skvělé zesvětlující účinky, čímž se hodí nejen na „léčbu“ pih, ale také na boj proti pigmentovým skvrnám po celém těle nebo proti tmavým kruhům pod očima.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button