DárkyDům a zahradaRady a tipy

Jak na magický lapač snů?

Podle severoamerických indiánů lapač snů zachycuje dobré sny a špatné sny odhání. Měl by být zavěšený v místnosti, kde dotyčná osoba spí, nejlépe poblíž okna nebo dveří, aby tak zajistil co nejlepší spánek, následně pak i bdělý stav.

Jestli to se spánkem nemáte zrovna úžasné a věříte na magii přírodních národů, zkuste to s tímhle lapačem snů. Rozhodně tím ničemu a nikomu neublížíte – pokud zrovna vy či někdo ve vašem okolí netrpí alergií na peří. Jste-li ale k duchům, čakrám, čchi a jiným podobným činitelům skeptičtí, získáte zajímavou a ne zrovna všední dekoraci.

Lapač snů také slouží jako amulet, ochraňující před negativní energií a lze ho nosit pro štěstí.

Pokud se chcete nechat unést touto tradicí, máme pro vás návod, jak jednoduše si jeden takový vyrobit.

Jak na to?

Co budeme potřebovat:

  • nůžky
  • štípací kleště
  • drát pro utvoření kruhového základu
  • jutový provázek
  • bílý provázek
  • aranžérský drátek
  • korálky (perfektně se hodí dřevěné)
  • různé přírodní drobnosti na zavěšení ( peří, šišky, větvičky atd )

 1. Výroba kruhového základu

Z drátu nejdříve utvořte kruhový základ celého lapače. Ten spojíte pomocí oček, které na koncích drátu vzniknou jeho ohnutím.

Poté celý kruhový základ omotejte jutovým provázkem tak, aby vznikl hezký přírodní vzhled a nebyl vidět ani kousek drátu. Na konci je potřeba z obou stran nechat přesah provázku, aby šel hezky zavázat a poté zavěsit.

2.Výplň středu „cikcak“

Jakmile máte kruhový základ hotový, utvořte jeho typický střed, kterým se lapače vyznačují a který slouží jako síť pro lapení zlých snů. Ten vytvoříte pomocí bílého provázku, který omotáte cikcak okolo kruhového základu.

Důležité je provázek silně napínat, aby vám poté nesklouzl. Konce provázku svažte a jeho přesah ustřihněte tak, aby nebyl přebytečný.

3. Ozdoby, provázky

Provázky si nastříhejte v různých délkách a uvažte je kolem kruhového základu a to v různých místech. Důležité je dodržovat při uvazování spodní část lapače. Poté na ně připevněte ozdoby a přírodniny dle libosti. Styl vašeho lapače je na vás.

4. Zavěšení lapače

Vraťte se k bodu 1, kde vám na začátku vašeho tvoření zůstal v horní části přesah jutového provázku, pomocí něhož teď připevníte váš nový lapač snů třeba nad vaši postel.

A my vám přejeme, ať už máte od teď jenom samé hezké sny.

 

 

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button