Krása a módaRady a tipyZdraví

Strie? Nemusí s vámi být až do konce života. Zbavte se jich díky přírodě

Kůže jednoduše nedokáže dobře reagovat na náhlé nabírání objemu, které je v těhotenství velmi obvyklé, a proto kůže zcela neviditelně praská. Až teprve po porodu, kdy se začíná pokožka stahovat do původních rozměrů, se objeví tmavé jizvy, které mohou mít různou velikost. Některé ženy mohou být rády za několik nenápadných jizev, jiné ale bojují s obrovskými striemi třeba po celém břiše.

Nejohroženější skupiny lidí

Mezi lidi nejnáchylnější ke tvorbě strií patří:

  • těhotné ženy (až 90 % žen po porodu má strie)
  • roli hraje i genetika (pokud vaši rodiče striemi trpěli, asi se vám to také nevyhne)
  • obézní lidé nebo lidé s nadváhou

Nejprve se strie mohou zdát spíše narůžovělé nebo červené, postupem času tmavnou a ve většině případů poté zešediví nebo získají jemnou světlou barvu, která není na první pohled tolik patrná.

Kdy začnou strie mizet?

Bohužel je potvrzené, že strie zcela nezmizí již nikdy (pokud se nerozhodnete pro chirurgický zákrok). Začnou pouze blednout a jsou tedy méně a méně nápadné. Při bližším pohledu je však vždycky uvidíte.

Zbavit se strií je tedy běh na dlouhou trať. První krok ale začíná ještě před samotným vznikem strií. Jakmile víte, že jste těhotná, měla byste pravidelně začít aplikovat výživné a hydratační krémy na pokožku tak, abyste podpořili její přirozenou pružnost. Popraskání pak bude méně a bude méně viditelné.

Druhým krokem je následná regenerace. Opět pomohou speciální hydratační krémy, masáže a pak také přírodní produkty, které jsou schopny urychlit obnovu pokožky a zrychlit blednutí jizev. Několik z těchto přírodních zázraků si dnes představíme.

Přírodní metody pro léčbu strií

Cukr

Cukr je v rámci odstraňování strií ceněný jako účinný peelingový prostředek. Pomáhá odstranit odumřelé kožní buňky a tím rychleji obnovovat pokožku. Přírodní peeling si připravíte tak, že smícháte lžíci cukru s několika kapkami citronové šťávy a pár kapkami mandlového oleje.

Cukr odstraní odumřelé buňky, citron urychlí zesvětlování kůže a mandlový olej dodá výživu a hydrataci. Ideální kombinace!

Aloe vera

Aloe se hodí k léčbě řady kožních problémů. Má hojivé a zklidňující účinky, což je pro léčbu jizev důležité. Nejlepší je využívat přímo čerstvý gel z listů rostliny. Stačí jej rozříznout napůl a hmotu zevnitř rozetřít mezi prsty a aplikovat na postižená místa. Nechte jej několik minut působit a poté jej smyjte.

Šťáva z brambor

možná méně tradiční řešení, ale rozhodně neméně účinné. Bramborová šťáva obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které podporují hojení kůže a růst nových kožních buněk. Jednoduše nastrouhejte půlku brambory, pečlivě vymačkejte všechnu šťávu a naneste na postižená místa.

Olivový olej

Olivový olej je skvělý nejen pro vaši výživu, ale může vám pomoci vyřešit i řadu kosmetických potíží. Mezi ne patří i strie. Má hydratační a vyživující účinky a pomáhá léčebnému procesu. Nejlepší je olej malinko zahřát, aby se aktivovaly jeho účinné látky a nanést jej na strie. Spojte to s příjemnou masáží tak, abyste maximum oleje skutečně vmasírovali do pokožky.

Ricinový olej

Podobné účinky jako olivový olej má i ricinový olej. Je skvělý nejen k odstranění strií, ale řada lidí jej používá i k boji proti vráskám nebo hrubé kůži. Má silné hydratační účinky, ale pleť nezatěžuje dodává ji přesně ty živiny, které potřebuje. Ricinový olej můžete smíchat i s kapslí vitamínu E a používat je společně. Zlepšíte tím léčebný účinek a pleti dodáte snovou sílu.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button