Rady a tipy

Překvapivá využití plastového obalu potravin

Plastový obal je bezesporo úžasný a přitom úžasně jednoduchý vynález – vždyť co bychom si bez něj doma počnuli? Kromě role pomocníka v kuchyni má ale tento obal dalako více praktických využití, než bychom mohli někdy vůbec tušit. Nápadov pro vás připravil právě pět takových, které by vás možná nenapadla, ale zaručujeme vám, že se bez nich už neobjedete…

Vychutnejte si víno i později

Chcete-li si ušetřit nějaké víno na později, není nic jednodušího, než jej přelít do vhodné skleněné nádoby a s pomocí plastového obalu na potraviny ji překrýt a utěsnit. víno také můžete zachovat pomocí fólie, kterou necháte „nasáknout“ jako na obrázku. Narozdíl od korku vám obal neubere na aromatu a víno bude stejně čerstvé…

Beauty tip

Prakticky každá čistící maska na obličej bude fungovat mnohem efektivněji, naneseme-li přes ni ještě vrstu plastového obalu na jídlo. Vážně, zkuste to :).

Čerstvé květiny

Pokud zabalíte stonky květin nejprve do mokrého hedvábného papíru a poté ve vrstvě plastového obalu, vaše kytice zůstane čerstvá mnohom déle, než-li ji umístíte do vázy anebo k jinému zdroji vody. Tento trik se může skvěle hodit např. chystáte-li na návštěvu, které bydlí poněkud dále.

Domácí uzeniny

Z mletého masa se může rázem stát chutná klobáska,,,

Udržuje banány dlouho čerstvé

S tímto jednoduchým trikem vydrží vaše banány až dvakrát déle čerstvé :). Stačí zabalit stonky banánů do obalu a budete překvapeni, jak dlouho vydrží jejich krásná žlutá a jejich chuť.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button