Krása a módaRady a tipy

Denní rutina pro krásu nemusí být náročná. Stačí pár jednoduchých kroků

Jenže naše plné diáře nám často brání dodržovat svou „beauty“ rutinu tak, jak bychom si přáli. Péče o obličej, tělo i vlasy prostě zabírá čas, který nám často schází. A tak to trochu šidíme a divíme se, že nevidíme žádné výsledky.

Řešením není pokoušet se stihnout všechny nutné kroky za každou cenu s tím, že občas něco prostě vynecháte. Daleko lepší je pokusit se své denní činnosti zkrátit a zjednodušit tak, abyste všechno mohli stihnout a nic nevynechat. Dnes vám poradíme, jak na to.

Večer je důležitější než ráno

Sice se říká, že ráno moudřejší večera, ale v péči o pleť to úplně neplatí. Je naopak o mnoho důležitější dopřát si poctivou péči o pleť večer než ráno. Pokud se večer skutečně řádně odlíčíte, vyčistíte pleť a použijete vhodný krém, ráno už nemáte prakticky žádné starosti a ušetříte spoustu času.

Pleť je vhodné jen pečlivě omýt vodou a případně lehce přejet tamponkem namočeným v pleťové vodě. A pak už jen hydratační krém a je hotovo. Zabere vám to sotva 5 minut a úplně to stačí.

Jednoduchost nadevše

Pokud to vaše práce umožňuje, zkuste volit skutečně jen velice přirozený makeup. Stačí trocha pudru, korektor pod oči a na případné nedokonalosti, tvářenka a řasenka. Vaše pleť bude moci přes den dýchat a večer vám odlíčení zabere sotva dvě minuty.

Chápeme, že to není pro každého, ale pokud máte hezkou pleť, je škoda zaplácávat ji makeupem. Spíše se snažte nenápadně podtrhnout své hezké rysy a dejte si předsevzetí, že s líčením strávíte maximálně 10 minut.

Peeling

Alfou i omegou péče o pleť je pravidelný peeling. Je to naprosto klíčové proto, aby se vaše pleť moha samovolně obnovovat a zbavovala se hluboko usazených nečistot. Řada lidí ale dělá tu chybu, že si myslí, že čím častější peeling, tím lépe. Takto to rozhodně neplatí.

Naopak peeling je vhodné používat maximálně dvakrát do týdně, aby se vaše pleť příliš nedráždila a neobrušovala. Najít vhodný produkt pro vaši pleť může chvíli trvat, ale vyplatí se do něj investovat čas i peníze.

Vyzkoušet můžete i celou řadu receptů na domácí peeling, který může prospět zejména velmi citlivé pleti se sklonem k podráždění a začervenání.

Rafinovaný střih

Pokud chcete skutečně zkrátit čas před zrcadlem, pak vám k tomu nejvíce pomůže vhodně zvolený střih vlasů. Udělat si totiž ráno na hlavě hezký a reprezentativní účes nemusí být vůbec snadné. A čím složitější střih máte, tím déle to bude trvat.

Proto u kadeřníka zdůrazněte, že chcete účes, který se bude snadno udržovat. Bohužel budete muset zapomenout na složité střihy ofin, které je nutné každé ráno žehlit nebo foukat, ale jsme si jisti, že čas strávený v koupelně budete schopni využít lépe. Ideální jsou sestříhané vlasy, které stačí vyfoukat, případně sepnout do nějakého jednoduchého ohonu nebo drdolu a zafixovat lakem.

Sprchu omezte

Není pravda, že se nutně musíme sprchovat každý den. A určitě ne v zimě, kdy se nepotíte, ani nechodíte s bosýma nohama. To, zda sprchu potřebujete či ne, dokážete nejlépe zhodnotit vy sami, tak si to nenechte diktovat vžitými představami. Sprcha je samozřejmě nutná po sportu nebo po větší fyzické zátěži a v létě ji také asi oceníte denně. Jindy ale dejte spíš na svou vlastní intuici.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button