Krása a módaRady a tipy

Káva – kde všude jí můžete využívat?

Když se řekne káva, spousta z lidí si vybaví pití kávy. Je to pro mnohé rituál, kterým začínají den. Presso s mlékem, bez mléka, klasická překapávaná káva, ledová káva, turecká káva a mnoho dalších metod. Na své si přijdou opravdu všichni, kteří holdují tomuto černému a trochu nahořklému nápoji. Kávu však nemusíte využít jen a pouze k pití.

Efektivní využití

Kávová zrna, popřípadě umletá zrna mají daleko víc možností k využití. Přinášíme návod na to, jak jinak kávu efektivně využívat. Tipy jsou jednoduché a potěší opravdu každého. Co všechno můžete s pomocí kávy dělat?

Pomoc pro ruce

Milujete vůni kávy a nasáváte jí pokaždé, kdy otevřete pytlík s mletou kávou nebo jdete okolo kavárny? Nemusíte už jen nasávat vůni, můžete si jí užívat i na svých rukou. Pokud pracujete v kuchyni, pak se na rukou může udržovat česnek, cibule a další různé zápachy. Použijte kávu, jemně jí vetřete do rukou a následně opláchněte vodou. Vaše ruce budou úžasně vonět!

Pleťová maska

Kromě skvělé vůně může káva pomoci také pokožce, odstraňuje mrtvé kožní buňky a působí tak proti vráskám. Obsahuje antioxidanty, které jsou skvělé pro vaší pokožku. Mletou kávu aplikujte na obličej, popřípadě můžete vyzkoušet různé pleťové masky či peelingy.

Pohlcovač zápachů

Otevřeli jste už v minulosti lednici a cítili nepříjemný zápach? Ryby, aromatické potraviny a podobně, to není nic příjemného. Jak tento nepříjemný zápach vyřešit? Dejte do lednice trochu zbytkové kávy. Ta do sebe nasaje silné zápachy a lednici už nebudou trápit zápachy!

Pomoc proti celulitidě

Většina krémů proti celulitidě obsahují kofein. A proč tedy sáhnout po krému, který může být ve finále docela drahý, když kávu má doma v kuchyni snad každý? Vyrobte si vlastní krém na celulitidu. Smíchejte kávu s kokosovým olejem a celou směs aplikujte na postiženou oblast. Masírujte krouživými pohyby několik minut a poté opláchněte vodou a je hotovo!

Odstranění blech

Kávu si zamilují také vaší psí mazlíčci, pomůže jim od nepříjemných blech. Díky silné vůni, která se blechám nelíbí, je můžete pomoci vypudit. Váš pes bude spokojený.

Pomoc pro vlasy

Káva je skvělý pro spoustu kosmetických tipů a triků. Můžete si s jejich pomocí dopřát lesklé vlasy a předejít ztrátě vlasů. Jak na to?

  • Uvařte si kávu, aby postačila na všechny vaše vlasy a nechejte vychladnout.
  • Následně jí aplikujte na vlasy, masírujte kruhovými pohyby a nechejte působit asi dvacet minut
  • Opláchněte vodou, celou metodu můžete používat jednou týdně

Zahradní pomocník

Káva může pomoci vyživovat půdu s pomocí dusíku, rovněž je ideální k výrobě kompostu. Pozor však na to, kolik kávy dáváte, nesmí přesáhnout 20%. Jinak by byl kompost koncentrovaný a výsledek by nebyl pro vaší zahradu vhodný.

Odpuzovač koček

Jestliže se u vás na zahradě či terase pohybují toulavé či sousedovy kočky, chcete je ze svého pozemku odstranit. Jejich moč a exkrementy nejsou nic, co chcete. Káva může pomoci. Většina koček totiž nemá ráda silný zápach kávy. Smíchejte jí s citrusovou kůrou, dejte na místa, kde se toulavé kočky pohybují, a bude vystaráno.

Odstranění mrtvých kožních buněk

Káva je skvělým přírodním exfoliantem, pomáhá tak odstranit mrtvé kožní buňky. Připravte si vlastní masku, smíchejte mletou kávu s kapkou olivového oleje. Naneste na pokožku a nechejte přibližně patnáct minut působit. Poté opláchněte teplou vodou.

Osvěžovač vzduchu

Chcete si pořídit přírodní osvěžovač vzduchu? Vložte kávu do nylonového pytlíčku a zavěste do místnosti, kterou chcete osvěžit. Podobně můžete postupovat u vašeho šatníku nebo automobilu.

Dekorace

Kávová zrna jsou sama o sobě moderní a krásnou dekorací, můžete je naaranžovat do vázy, sklenice nebo je připevnit k ručně vyrobenému obrazu. Možností je spousta, využijte vlastní fantazii!

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button