Dům a zahradaRady a tipy

Chcete zkrášlit interiér? Postačí jen balónek a horký vosk!

I když už netrpělivě vyhlížíte jaro, stále je venku chladno. To nahrává svíčkám, vždyť co je lepší během zimních podvečerů, než sklenice vína, dobrý film nebo kniha a svíčka, která krásně svítí. Neodmyslitelně patří k podzimu a zimě. Máte doma svíčky, ale přemýšlíte, že by to chtělo nějaký svícen? Zkuste si jej vyrobit!

Svícen, který nenudí

Máte doma starý svícen, který by si zasloužil už vyměnit? Nebo chcete vyzkoušet něco nového? Rádi tvoříte? Pak si vyrobte tento jedinečný svícen, který zpříjemní každý podzimní i zimní večer. Vyrobit si jej je jednoduché a velmi rychlé! Vyzkoušejte jej i vy! Jak si tento jednoduchý svícen vyrobit?

Co budete potřebovat:

  • Nafukovací balónek
  • Svíčkový vosk (nebo také staré kusy svíček bez knotu)
  • Igelit na zakrytí
  • Vodu
  • Špendlík

Jak postupovat:

Ze všeho nejdřív zakryjte prostor, kde budete pracovat. Vosk může ukápnout na podlahu nebo stůl a jeho odstranění je poté těžší a složitější. Vosk ze svíček můžete koupit v obchodě, popřípadě můžete odstranit knoty ze starých svíček a spojit jednotlivé kousky vosku. Vosky mohou být čistě bílé nebo barevné, vše záleží na vaší fantazii.

Jednotlivé kousky vložte do staré nádoby a tu dejte na sporák nebo do mikrovlnné trouby. Vosk zahřívejte na střední teplotu a počkejte, dokud se celý nerozpustí. Pozor, je nutno vosk během celého zahřívání míchat. Pokud používáte mikrovlnnou troubu, pak vosk promíchejte každých 30 sekund.

Nafukovací balonek nafoukněte do takové velikosti, do jaké chcete. Velikost svícnů by měla být taková, aby hořící svíčka neměla vliv na svícen a neroztavila jej. Do balonku napusťte vodu, aby při kontaktu s horkým voskem nepraskl.

Budete-li nořit balonek do horkého vosku, použijte ochranné rukavice. Balonek ponořte ho horkého vosku a vyjměte. Tento postup opakujte několikrát po sobě, získáte tak silnější vrstvu a svícen bude pevnější.

Obalené balonky voskem dejte opatrně na pečicí papír a nechejte pořádně uschnout a ztvrdnout. Na spodní část svícnu můžete přilepit papír, aby se vám od vosku nezašpinil nábytek. Jakmile je vosk pevný a suchý, opatrně špendlíkem balonek píchněte, aby praskl.

Balonek ze svícnů odstraňte, můžete maličko seříznout okraje, aby byly v jedné rovině, a pak už jen stačí vložit čajovou svíčku, zapálit a užít si příjemný večer se svitem svíčky!

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button