Dům a zahradaRady a tipy

Tento muž si každoročně vyrábí svůj vlastní med; až zjistíte z čeho, nebudete věřit vlastním očím!

Starý pán i s manželkou mají teď ročně tolik medu, kolik jen dokáží spotřebovat, a to jen díky mužově vynalézavosti a fantazii. Toužíte také po přebytcích lahodného medu? Nápadov vám doporučuje včelí úly z obyčejných zavařovacích sklenic!

Jak na výrobu včelína?

Na výrobu včelína budeme podle pánova návodu potřebovat pouze pár základních věcí. Jako opěrný materiál zvolte dřevěnou krabici a překližkovou lištu hrubou přibližně 10-15 mm, dále 12 kusů litrových zavařovacích sklenic, středně velké šrouby, vrtačku, tmavé mořidlo na dřevo, tužku a pravítko a pilku.

Na překližce si pak tužkou naznačte dvanáct bodů ve stejné vzdálenosti. Z každé strany odečtěte 10 cm a dostanete rozložení, jaké vidíte na obrázku.

Nyní přetočte dřevěnou krabici dnem vzhůru a obkreslete obvod hrdla sklenice. Vyřezejte kruhovou otvory a sklenice vložte dovnitř.

Překližku upevněte na rám dřevěné krabice a na ni upevněte dřevěné laťky. Přidejte mřížku, kterou jste si předtím připravili z tenkých železných tyček. Ty vám později poslouží k tomu, aby se celý včelín nezhroutil pod tíhou medové „úrody“.

A co dále? Dřevěnou krabici náš pán  namořil na tmavě a uložil ji na předem připravené místo na konci zahrádky.

Postupně se amatérskému včelaři podařilo vyrobit si dokonce celý stojan, na kterém dnes stojí již několik mini včelínů.

A co vy, necháte se inspirovat naším nápadem?

 

Štítky

Podobné články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button