NezařazenéRady a tipy

Jak vyčistit kartáče a hřebeny od vlasů?

Asi všechny ženy vědí, že je nutné pečovat o své make-up štětce, aby byly čisté a bez zbytečných bakterií. Nicméně víte, že je nutno se starat také o kartáče na vlasy? Na ty se mnohdy zapomíná, což je velká chyba. Kartáče a hřebeny na vlasy byste neměli podceňovat! Jak na to?

Špinavé kartáče na vlasy jsou špatné

Všechny kosmetické nástroje je nutno udržovat čisté. Kartáče na vlasy nevyjímaje. Ty se zašpiní, podobně jako všechny a to zejména, když opakovaně používáte různé stylingové přípravky na vlasy. Nejsou to jen chomáče vlasů, které zůstávají v kartáči či hřebenech, ale také zbytek přípravků na vlasy, maz, odumřelé buňky, roztoči a podobně. Takto znečištěné kartáře pak jsou ideálním místem pro bakterie a přemnožení kvasinek. Existuje možné riziko infekce.

Svůj kartáč na vlasy proto čistěte pravidelně. Díky nečistotám se vlasy mohou mastit, můžete si díky kartáči na vlasy zanést do pokožky hlavy bakterie a podobně. Ujistěte se, že vaše hřebeny a kartáče, které máte doma, jsou čisté. Pokud ne, je důležité je vyčistit. Ptáte se jak? Jednoduše, podle těchto jednoduchých pokynů, jednou týdně vyčistěte všechny vaše kartáře a hřebeny.

Plastové či keramické kartáče

Naplňte dřez nebo mísu teplou vodou, přidejte menší množství jemného šamponu a důkladně umyjte. Ujistěte se, že jste kartáče a hřebeny velmi dobře opláchly a poté je nechte uschnout na vzduchu.

Pádlové kartáče

Čištění těchto kartáčů je o něco složitější. Mohou totiž zadržovat vodu ve spodní straně a ta se těžko dostává ven. Přetrvávající vlhkost pak může vést k nepříjemnému zápachu v horším případě k plísním. Doporučuje se konzultace s výrobcem a čištění tohoto kartáče každý druhý měsíc.

Dřevěné kartáče

Dáte-li dřevěné kartáče do vody, může dojít k jejich zničení vodou a mýdlem. Opět platí držet se pravidel výrobce a zdržet se intenzivního drhnutí. Neměli byste namočit dřevěné držadlo kartáče. Doporučuje se rychlé čištění.

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button