Dům a zahradaRady a tipy

Fototapeta – dokonalá dekorace do vašeho bytu

Do módy se opět začínají vracet tapety na zeď. Ty tam jsou však doby, kdy se daly sehnat pouze fádní vzory. V současné době můžete koupit různorodý design, díky němuž se využívají nejen v bytech.

Mezi oblíbené dekorace se dostávají fototapety, které doplňují moderní i stylový interiér. Využívají se nejen v našich bytech a domech, ale velké uplatnění nacházejí také v restauracích, kancelářích či sportovních centrech. Pokud zvolíte vhodný motiv, může opticky zvětšit prostor a také barevně doladí vybavení místnosti. Někdy může být dokonce jako dominantní prvek celé místnosti. Každý, kdo využije fototapetu, si vlastně na zeď dává motiv, který je mu blízký či mu cosi připomíná.

Fototapety a jejich nabídka

Díky fototapetám budete mít možnost změnit interiér podle svých představ. V nabídce jsou celostěnné fototapety či fototapety na starší nábytek. Můžete jim oživit staré a zašlé dveře. Unikátní nabídkou jsou fototapety překrývající pouze část stěny či stropu. Při výběru však mějte na paměti, že je důležitý prostor, do něhož fototapetu volíte. Do dětského pokoje není vhodný velmi křiklavý motiv, který by mohl děti rozrušovat. Iluzi nekonečna může vytvořit tapeta fosforeskující, díky níž se děti nebudou v noci bát. Do kuchyně se hodí spíše menší obrázky s motivy jídla či přírody. Do koupelny si můžete dovolit fototapetu přes celou zeď. Pro ložnice je dobrá volba krajina či v současné době oblíbené abstraktní vzory.

Na hladkou stěnu je vhodnější tapeta latexová či wall paper, na zrnitou a nerovnou stěnu použijte vliesovou nebo vinylovou tapetu.

Pamatujte

  • Do malého bytu je spíše vhodnější tapeta s jemným vzorem, do velké místnosti může být vzor výraznější.
  • Před fototapetou nesmí stát žádný kus nábytku ani bytový doplněk, jinak nebude efekt, který má tapeta vytvořit, dokonalý.
  • Fototapetu použijte pouze na jednu stěnu.
  • Lépe je volit jeden velký obraz než více malých.

V současné době jsou v nabídce i fototapety v 3D provedení, které opticky zvětší prostor a vytvoří tak dokonalou iluzi jakéhokoli prostředí.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button