DárkyKrása a módaRady a tipy

Vyrobte si s dětmi krásné tričko

Děti rády něco vyrábí a tvoří, jejich kreativita je úžasná. Jednotlivé metody a postupy však brzy mají v malíčku a chtějí tvořit něco nového a jiného. My přinášíme jednoduchou techniku, kde s pomocí freezer paper vyrobíte krásné motivy triček. Děti si tuto kreativní činnost zamilují a vám tak vznikne tričko (nebo cokoliv jiného, bavlněné povlaky na polštářky, sukně nebo také látkové tašky), které děti mohou běžně nosit.

Zábava, která baví

Máte s dětmi naplánován každý den prázdnin? Jeden den jedete na výlet, druhý pracujete na zahradě, třetí jedete do ZOO ale co ty další dny? Nejen pro své děti, ale klidně pro celou vesnici, děti kamarádů nebo tábor můžete využít tuto novou techniku, která je jednoduchá. Děti do této výroby vloží spoustu úsilí a kreativity. Všichni si užijete skvělé dopoledne!

Co budete potřebovat:

  • Freezer paper (je k dostání už i v České republice)
  • Nůžky
  • Žehlička
  • Tričko
  • Textilní barvy
  • Rozprašovač
  • Lepenka
  • Studená voda

Jak postupovat:

Freezer paper je bílý papír, který je z jedné strany matný a z druhé lesklý. Ve Velké Británii jej koupíte v domácích potřebách a primárně se používá k zamrazení potravin, ale už se přišlo na to, že jej můžete využít k dalším různým výtvarným projektům. V našich podmínkách se už nyní dá freezer paper sehnat na různých e-shopech.

Můžete na něj nakreslit jakékoliv motivy, my jsme vybrali hvězdičky, ale mohou to být srdíčka, smajlíci, nápisy a podobně. Máte hotovo? Pak vystřihněte předkreslený tvar a nažehlete jej na tričko, voskovou stranou dolů.

Nyní přichází na řadu barvy. Můžete použít jednu jedinou, ale klidně dvě nebo více. Do jednotlivých rozprašovačů dejte barvy na textil a vložte do trička nebo košile lepenku. Lepenka chrání zadní stranu trička před prosáknutím barev. Zastrčte rukávy (pokud je chcete bílé). Nyní přichází na řadu aplikace barev a zde můžete popustit uzdu své fantazii a barvy jednotlivě míchat a kombinovat.

Jakmile máte hotovo, nechejte barvy pořádně uschnout. Následně opatrně odlepte freezer paper a máte hotovo! Než budete tričko nosit, doporučujeme přemáchnout ve studené vodě.

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button