Krása a módaRady a tipy

Vyspěte se do růžova. I přes noc můžete zkrásnět

Kdo by se nechtěl ráno probudit alespoň o trošku krásnější? Tuto touhu má určitě každá žena, ale možná si myslíme, že je to něco nereálného. Kouzelný prsten nemáme a zázračné nápoje nefungují. Ale ve skutečnosti to není zas tak utopická představa. Samozřejmě se ráno neprobudíte jako jiný člověk, ani vám přes noc nezmizí akné nebo nenarostou vlasy do půli zad, ale malá změna je možná i přes noc. A samy si dokážete dobře spočítat, co to znamená, když se každou noc uskuteční drobná změna – dohromady to může udělat velký rozdíl.

Přes den toho pro svou krásu uděláme spoustu. Ovšem málokterá z nás si uvědomuje, že i noc může našemu bezchybnému vzhledu napomoci. Stačí dodržovat několik jednoduchých triků. Nejsou časově náročně, ale výsledek bude rozhodně znát.

Dopřejte si hebkost saténu

Pokud zrovna zvažujete koupi nového povlečení, pak pro vás máme skvělý tip. Namísto obyčejné krepového nebo bavlněného, zkuste trochu zainvestovat. Dopřejte si nějaký ten luxus v podobě saténového či hedvábného povlečení. Víme, že to bude nějakých pár set navíc, ale takové povlečení vám při správné péči vydrží roky. A navíc je o mnoho šetrnější k vaší pokožce i vlasům. Chrání pleť před stárnutím a podrážděním a u vlasů zabraňuje jejich lámání.

Pomocník olej

Trpíte na roztřepené konečky a lámavé křehké vlasy? To známe taky, je to problém mnoha žen. Proti tomu nejlépe zabírá péče s pomocí olejů. Vlasy ošetřete ideálně kokosovým nebo olivovým olejem, ale aplikujte jej pouze do konečků. Nepřehánějte to s množstvím, jde jen o to dopřát vlasům potřebnou výživu, ne je pokrýt mastnotou. Po této kúře je nutné ráno vlasy umýt, tak na to pamatujte a dopřejte si na to dostatek času.

Jemné paty

Chodila o nás mohou prozradit více, než si myslíte. Neupravené nohy plné zrohovatělé kůže jsou skutečně nevábným doplňkem jakékoliv ženy. Jenže jak s tvrdou kůží účinně bojovat? Je to snadné! Prostě namažte ztvrdlé paty krémem určeným pro nožky, navlečte bavlněné ponožky a nechejte působit přes noc. Ráno budete mít chodila měkká jako zamlada. Krém má možnost díky teplu rychleji a lépe působit a výsledek bude naprosto dokonalý.

Chlad očím prospívá

Po určitém věku je už oční krém naprostou nutností, ne něčím navíc. Je škoda, že jej stále mnoho žen zcela ignoruje a považuje jej za zbytečný. Pokud je vám přes pětadvacet, měla byste oční krm používat denně. Ovšem jeho účinnost můžete zvýšit jednoduše tím, že jej budete uchovávat v lednici a nanášet studený. I přes den vaše oční víčka a kruhy pod očima trochu natečou, a tak je chlad příjemně zklidní. Navíc se ráno probudíte svěžejší a nemusíte se obávat ani nových vrásek, ani nepříjemných opuchlých očí.

Hydratace je základ

Používáte na noc hydratační krém? To děláte velmi správně! Ale někdy ani ten nejlepší krém nestačí, pokud vám chybí vláha zevnitř. Jak zajistit, že bude vaše pleť stále plně svěží a nebude vysychat? První krok je samozřejmě pitný režim, který musíte dodržovat během celého dne. Na noc už ale tolik nepijte, abyste neotekla. Další možností je pak zvlhčení vzduchu přímo ve vaší ložnici. Nemusíte kvůli tomu nutně kupovat speciální zvlhčovače vzduchu (i když samozřejmě můžete), stačí když rozmístíte po pokoji například mokré ručníky.

I přes noc se tedy můžete zkrášlit. Zázrak to nebude, ale viditelný výsledek rozhodně ano. Vyzkoušejte tyto tipy a uděláte další krok za vaší krásou a celkovou spokojeností s vaším vzhledem. Téměř nic vás to přeci nebude stát. Tak už žádné další výmluvy. Tohle zvládnete, i když jste hodně vytíženy prací nebo rodinou. Namísto návštěvy kosmetického centra, je toto dobrá volba.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button