Rady a tipy

Zde je důvod, proč byste měli na praní ručníku používat ocet

Zbavte se nepříjemného zápachu, který se v koupelně na ručnících drží, jednou pro vždy.

Proč mají naše ručníky tendenci zapáchat chvíli po vyprání? Důvod vás možná překvapí.

Postup:

1) Je jasné, že jednou z příčin je vlhkost, která se v ručníku po osušení stále drží. Druhým důvodem je však něco zcela jiného. A to prací prostředek, lépe řečeno nahromaděná aviváž. Ručníky tak ztrácejí i svou savost a jemnost.

2) Jak tedy jinak vyprat ručníky tak, aby byly čisté, voňavé a svěží po dlouhou dobu? Jediné, co musíte udělat, je přidat do praní jedinou přísadu: bílý ocet.

Proč zrovna ocet?

1) Carolyn Forte, ředitelka firmy na domácí spotřebiče, čisticí prostředky a textilie v Good Housekeeping Institute, odhalila tipy na osvěžení páchnoucích ručníků. Slibuje, že po přidání jednoho šálku destilované bílého octa, budou vaše ručníky nadýchané, svěží a voňavé.

2) Doporučuje přidávat ocet až do poslední fáze máchání, a to rovnou do aviváže.

Další tipy

1) I když je to skvělá zbraň proti zápachu, co se ručníků týče, Forte dodává, že se nevyplácí ocet přidávat do každého praní. Ručníky by v opačném případě mohly být cítit po octu. Pokud by ručníky octem načichly, stačí je jednou vyprat běžným způsobem.

2) Ocet je vážně zázračný produkt. Navíc dostane i ty nejzažranější skvrny z jakéhokoliv povrchu nebo látky a tkaniny. Spotřebiče jsou po jeho použití nádherně lesklé a díky tomu vyčistíte třeba i ledničku, i ta bude dokonale čistá.

3) Pokud jsou na ručníku skvrny extrémní, přidejte k octu i trochu jedlé sody. Po vytažení z pračky budou ručníky jako úplně nové.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button