Dům a zahradaRady a tipy

Přírodní deodorant pro koberce

Koberec je v každém interiéru velmi důležitý. Je nutno jej pravidelně udržovat a tím pádem je také důležité zajistit mu tu správnou péči. Čistit koberec můžete různými komerčními přípravky, které vás mají zbavit různých nečistot a různých skvrn. Některé přípravky mohou koberec poškodit, popřípadě mohou být škodlivé pro domácí zvířata. Vyzkoušejte přírodní pomocníky pro čištění koberce. Je to jednoduché, levné a navíc bez možných vedlejších efektů.

Jednoduchá výroba

Koberec může vlivem používání zatuchnout, mohou se z něj linout nepříjemné zápachy, které musíte odstranit. Je to možná velmi jednoduché, ale namísto komerčních produktů si raději, s pomocí dvou složek, vyzkoušejte vyrobit přírodní prášek, který pomáhá všechny zápachy z koberce odstranit. Krásně jej provoní a díky tomu se vám bude také příjemněji bydlet. Jak si vyrobit přírodní prášek na koberec?

jedlá soda

Co budete potřebovat:

  • Prášek do pečiva
  • Éterické oleje podle vašeho vkusu

Jak postupovat:

Na jeden šálek jedlé sody použijte pět až šest kapek esenciálního oleje. Nejlepší volbou je pomerančový esenciální olej nebo citronový, velmi příjemně voní. Ovšem samozřejmě můžete použít takovou vůni, kterou chcete, je to zcela na vás a vaší volbě. Pokud máte zkušenosti s mícháním vůní, můžete i experimentovat. Jen pozor, aby vás z aromatických vůní nebolela hlava.

Následně stačí smíchat jedlou sodu a esenciální olej a máte v podstatě hotovo. Nyní už jen zbývá aplikovat na koberec. Posypte směsí celý koberec a nechejte asi patnáct minut působit. Je nutno v takovém případě nechodit po koberci a je dobré držet malé děti i domácí mazlíčky stranou.

Máte-li problémy s domácími mazlíčky, například se rádi válejí po koberci a ten pak zapáchá, můžete vyzkoušet dvě lžíce boraxu. Ten se postará i o malé škůdce, které mohou koberec napadat. Přidat můžete také tea tree olej, který funguje podobně jako borax.

Následně, poté co necháte působit patnáct minut a koberec následně vysajte. Chcete-li odstranit skvrny, můžete smíchat s jemným bílým octem a vodou, což také skvěle pomáhá!

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button