Dům a zahradaRady a tipyZdraví

Jaké květiny jsou vhodné do ložnice?

Rostliny v pokoji vypadají nádherně, navozují pocit pohody a přinášejí energii do našeho domova. Řada pověr tvrdí, že v ložnici by však být neměly. V této místnosti trávíme téměř třetinu života, tak proč se v ní neobklopit kouskem živé přírody? V ložnici je většinou chladněji, než v ostatních místnostech, nebývá tam ani průvan, ale ani příliš mnoho slunce.

Můžeme tam tedy umístit rostliny, kterým se v jiných místnostech daří hůře. Volte však raději zelené odstíny (zelená působí pozitivně na lidskou psychiku). Pokud sáhnete mezi kvetoucí druhy, pozor na květiny aromatické, těm se raději vyhýbejte. Některé druhy rostlin zlepšují vzduch tím, že vypouštějí vonné silice, jiné fungují jako „čistička“ vzduchu.

  • Eukalyptus je vhodný pro lidi s dýchacími potížemi. Je to právě zástupce těch rostlin, které jej zlepší svými silicemi.
  • Aloe vera vzduch vyčistí a také nás upozorní na škodliviny. Pokud se ve vzduchu vyskytují, na jejích listech se objeví tmavé skvrnky.
  • Africká fialka zachytává na své chlupaté lístky prach, který bychom jinak vdechovali. Tady je velice důležité lístky pravidelně čistit. Květy nemají aromatickou vůni, která by mohla rušit náš spánek.
  • Brečťan, zelenec, fíkus, filodendron se hodí do ložnice jako „čistička vzduchu“. Zelenec je ideální do nově zařízených místností, neboť umí ze vzduchu zachytávat formaldehyd, což je nejčastější škodlivina z nábytku a koberců.
  • Levandule dokáže odstranit nespavost či úzkost. Vdechování její vůně může mít i sedativní účinky.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button