Krása a módaRady a tipyZdraví

Ranní procedury, kterými byste měli začít každý den

Naše ranní rutina probíhá u většiny případů ve stejném stylu. Většinou tak, že vstaneme, dojdeme si na toaletu, vyčistíme zuby a obličej, ženy se namalují a muži holí, oblékneme se, navoníme a jdeme se nasnídat. To všechno je správně, ale málokdo z nás si uvědomí, že do ranní rutiny můžeme začlenit i několik menších malých rituálů, které nám zlepší zdraví a usnadní náš den. My jsme pro vás vybrali pět užitečných ranních rituálů, o kterých jste sice určitě už někdy slyšeli, ale nikdy jste se je nesnažili dodržovat. Zároveň vám taky zdůvodníme, proč právě tyto rituály byste si měli osvojit a doufáme, že vás to motivuje k inovaci vaší ranní rutiny.

Namasírujte si své uši

Masírování uší vás probudí a to ani nemusíte vstát z postele. Masáž můžete provádět klidně z pohodlí vyhřátých peřin. A proč vám radíme právě toto? Stimulace citlivých částí vašeho ucha má totiž významný vliv na to, jak energicky se budete cítit po celý den.

Dejte si sklenici vody s citrónem

Existuje mnoho důvodů, proč byste si místo své ranní kávy jako první nápoj měli dát čerstvou vodu s citrónem. Těmi nejdůležitějšími jsou zlepšení práce vašeho trávicího systému, ledvin a střev a odstranění toxinů z vašeho těla – to může posílit vaši imunitu. Doporučujeme vymačkat čtvrtinu citrónu na jednu sklenici vody. Nebojte se – nebude to kyselé, ale spíše osvěžující!

Vyčistěte si jazyk

Všichni víme, že zuby se čistí dvakrát denně, ale u zubů bychom skončit neměli. Obrovské množství bakterií se totiž hromadí také na vašem jazyku, což může vést k zápachu z úst, zubnímu plaku anebo zubnímu kazu. Zkuste to, je to snadné a navíc vše, co pro čištění vašeho jazyka stačí mít je prostý kartáček na zuby s měkkými štětinami.

Dejte si lžičku medu

Med vás naplní energií, stimuluje paměť a léčí kašel. To je jenom pár z mnoha důvodů, proč byste měli svou snídani začínat lžičkou medu. Ideální je čerstvý včelí med, který je navíc příjemně sladký, a tak si tento rituál snadněji osvojíte.

 Zkuste peroxid vodíku

Touto procedurou byste měli zakončit čištění vašich úst každý den. Nemějte obavy, není to nic nebezpečného, budete-li se držet správného poměru, tedy 5-7 kapek roztoku na 50 mililitrů vody. Tento postup vám pomůže vybělit zuby a ochrání vaše dásně, navíc poskytuje i ochranu před zubním plakem.

 

 

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button