Krása a módaRady a tipy

Zázračné použití čaje – 20 způsobů a tipů

1. Zbavte se unavených očí

Jste noční sova nebo trávíte příliš mnoho času před monitorem svého počítače? Koukáte na sebe do zrcadla a říkáte si, co to máte za vaky pod očima? Zbavte se jich pomocí čaje. Uvařte si čaj.  Přiložte pak vychladlé čajové pytlíčky na vaše oči a nechte 20 minut působit. Přinese to nejen úlevu pro vaše kukadla, ale pomůže Vám to zmenšit váčky a některým dokonce úplně zmizí .

eyes

2.Čajové zrcadlo

Nechali jste zase jednou louhovat čaj příliš dlouho a teď je silný a ne zrovna dobrý? Nevylévejte jej! Namočte v něm hadřík a přeleštěte s ním zrcadlo. Budete koukat, jak bude zářit.

mirror1

3.Spálenina

Zůstali jste dlouho na sluníčku a teď máte připálený obličej a dokonce úplně spálený nos?  Zkuste čaj!
Přiložte použitý chlazený čajový pytlíček a nebo zkuste přidat černý silně vylouhovaný čaj do lázně. Pocítíte okamžitou úlevu.

sunburn

4. Zápach nohou

Každému je nepříjemné sedět v místnosti vedle někoho, komu smrdí nohy a určitě daleko hůř se asi cítí človíček, kterému nohy zapáchají.  Pravidelná  20 minutová koupel nohou v silném odvaru černého čaje od zápachu pomůže.

 

5.Čistič dřeva

Ano, zní to neuvěřitelně, ale přesto vyzkoušejte. Uvařte několik sáčku černého čaje v jednom litru vodu a nechte zchladnout.  Poté vezměte hadřík, namočte a vyždímejte a můžete leštit nábytek a dřevěnou podlahu.

wood

6.Krásnější růže

Vezměte buď nový a nebo vylouhovaný  černý čaj a nasypte jej kolem Vašich růží. Růže potřebují pro kvetení  třísloviny a ty se přirozeně vyskytují  právě v černém čaji. Kdykoliv je pak budete zalévat a nebo  zaprší, propustí se potřebné látky přímo do půdy odkud si je pak růže sami převezmou.

roses0

7.Starožitný vzhled tkaninám

Ano i tohle někteří lidé vyhledávají. Dva sáčky černého čaje a dva šálky vroucí vody nechte louhovat až do vychladnutí. Potom přidejte jakoukoliv tkaninu, které chcete dát starožitný vzhled  a nechte nasát. Přitom platí, že čím víc opakujeme tím tmavší bude vzhled barvených tkanin.

lace

8.Kompost

Silný černý čaj vlitý do kompostu podpoří na kyselost bohaté hnojivo.

compost

9.Kapradiny rády kyselost

A  ne jen kapradiny, jsou tu Růže a třeba i Azalky, které mají rády na kyselost bohatou půdu. Jednoduše je prostě zalijte čajem .

 

10. Naložíme masíčko

Earl Grey  mírně oslazený hnědým cukrem můžete využít k naložení masa. Naklepané a okořeněné maso vložíme do mísy a vlijeme na něj vychladlý čaj, necháme několik hodin stát a pak maso upečeme v troubě. Pečeme tak dlouho, dokud se maso nerozpadá při doteku vidličkou.

steaks

11.Uleví od krvácení dásní

Po vytržení zubu, kdy dásně krvácí je fajn namočit sáček černého čaje ve studené vodě a přiložit na ranku.

toothmissing

12. Čaj a náplast

Ještě teplý čajový sáček přiložíme na náplast, po pořádném nacucání náplast bezbolestně odstraníme.

booboo

13. Vlasy a lesk

Použijme černý neslazený čaj jako konečný oplach po mytí vlasů, zvýší se tím lesk.

hair0

14. Potpourri

Vezmeme čajové sáčky. Klidně i několik druhů. Rozstřihneme je a obsah vysypeme na nějakou misku. Získáme tím levnější variantu Potpourri. Můžeme použít i esenciální oleje (levandule či citron jsou skvělá volba) .

potpourri

15.Krbové čištění

Dohořelo v krbu a dopili jsme čaj. Je čas krb vyčistit. Vezměte vlhké čajové lístky a posypejte jimi popel. Zabráníme tak zbytečnému poletování popela při vymetání.

fireplace

16. Zabrání točení v hlavě

Čaj na tělo působí podobně jako káva, jen je šetrnější k žaludku. Pokud máte závratě či se Vám točí hlava, vypijte šálek čaje, určitě Vám pomůže zase najít rovnováhu.

spin

17. Malování

Ano, čajem se dá malovat, uvařte hodně silný čaj a nechte vychladnout. Pak s ním můžeme malovat na sněhobílý papír. Je to bezva zábava pro děti.

painteasel

18. Akné kůra

Vykopněte akné ze svého života. Stačí když si budete oplachovat tvář zeleným čajem.

washingface

19. Zapáchající dech

Čaj pomáhá nejen od nepříjemných pachutí v ústech, ale také od zápachu z úst. Kloktejte či pijte.

mouthwash

20. Čaj a nehty

Čaj také pomůže proti lámavosti nehtů. Buď je ponořte do čaje a nebo třeba do použitého sáčku a pak klidně naneste lak na nehty.

fingernails

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button