Krása a módaRady a tipy

Ušetřete drahocenný čas. Péči o pleť zvládnete s těmito tipy daleko rychleji

Péče o pleť zabere často dost času. Pokud vše chcete dělat skutečně poctivě, musíte si denně vyhradit klidně i několik desítek minut. Možná to jde, pokud nemáte ještě rodinu, ale jestliže máte malé děti, do toho práci a třeba i nějakého koníčka, pak jste často rády, že večer padnete do postele a na nic dalšího už nezbývá čas. Podle moudrých rad bychom si aspoň jednou týdně měly dopřát masku na obličej, zajít si ke kosmetičce, pečlivě se líčit i odličovat. Poradíme vám několik chytrých tipů jak ušetřit až třicet minut denně.

Zapomínat na odlíčení se nevyplácí

Odlíčení je alfou a omegou každé péče o pleť. Bez pečlivého čištění pleti si zakládáte na vážné problémy. Dříve nebo později se vám zanedbání péče vymstí. Ranní a večerní čištění pleti tedy za žádných okolností nevynechávejte. Přesto se dá zkrátit na minimum. Geniální jsou micelární vody, které zvládnou práci za odličovací vodu i tonikum, nebo speciální odličovací ubrousky, které klidně můžete mít v nočním stolku. Takové odlíčení vám zabere skutečně maximálně dvě minuty a to jistě před usnutím stihnete.

Zrychlené líčení

Abyste nemusela vytahovat celý kosmetický arzenál a zdržovat se otvíráním a zavíráním lahviček, krabiček a tubiček, využijte takzvaných multilíčidel. Nedoporučuje se sice užívat je každý den, ale když to uděláte jednou za čas, nic se nestane. Produkty, které se pyšní více možnostmi použití, totiž bývají celkově horší. Účinnost produktu musí ustoupit jeho praktičnosti. Tyto produkty se nejčastěji vyrábějí jako tvářenka, rtěnka a oční stíny v jednom, jako bronzer, stíny a barva na obočí nebo ve formě paletky. Pak si jen pohrajte s intenzitou barvy. Pokud ale tyto speciální produkty nemáte, nezoufejte. Prostě využijte to, co máte. Třeba trocha rtěnky na líčkách udělá zázraky.

Vlasy jako ze žurnálu

Největší průšvih jsou mastné vlasy. Umýt si je sice není problém, ale když k tomu přidáte sušení ručníkem, fénování, tužení a závěrečnou úpravu, máte před sebou minimálně půl hodiny práce. To už je docela dost, že ano. Tahle doba se dá až desetkrát zkrátit pomocí suchého šamponu. Ten jednoduše nastříkáte ke kořínkům vlasů, necháte pár minut působit, lehce promnete, rozčešete a je hotovo. A co když šampon po ruce zrovna nemáte? Ani tak nemusíte panikařit. Můžete ho nahradit dětským pudrem nebo jedlou sodou. Jen to nedělejte moc často. Jednou za měsíc je to ale v pořádku.

Intenzivní péče

Jednou nebo dvakrát týdně byste si měla udělat pleťovou masku. To je alespoň doporučení kosmetiček a vizážistek. Vaše pokožka totiž potřebuje extra dávku vitaminů a výživných látek a těch jsou masky plné. Ale ruku na srdce, dá se to ve vašem nabitém programu stíhat? Buďte ale chytrá a využijte času, kdy spíte. Existují totiž speciální noční masky, které nanesete před ulehnutím, jdete spát a ráno je smyjete. Nebojte se, že si zničíte povlak na polštář, tyhle masky jsou na krémové bázi, takže je to, jako byste se na noc namazala výživnějším krémem.

Třešnička na dortu

Umění každé ženy není v dokonalém vzhledu, ale v upoutání pozornosti přesně tam, kam chcete. Nemusíte vycházet z domu s geniálním make-upem, který budete nanášet hodinu, ale pokud nanesete na rty výraznou rtěnku a budete se celý den zářivě usmívat, máte vyhráno. O výsledku rozhodují detaily, jakými jsou stylový šál, výrazná rtěnka, nevšední drdol nebo výrazné náušnice či náhrdelník. Ale pozor, vždycky si vyberte jen jednu z třešniček na dortu, abyste nepůsobila přeplácaně. To, co nestíháte, musíte vynahradit svým důvtipem a vkusnou kombinací doplňků. I s trochou času se dají udělat zázraky, pokud víte, jak na to.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button