Dům a zahradaRady a tipy

Nebojte se zaplatit si hospodyni. Tady je 7 důvodů, proč to dává smysl

Pro některé lidi je zcela normální, že si na úklid někoho najmou a sami s ním neztrácí čas. Pro jiné však může být toto rozhodnutí nepřijatelné, nevhodné nebo prostě jen skličující. Například těm, kteří mají omezený rozpočet, se to může zdát finančně nezodpovědné nebo příliš rozhazovačné. Najít někoho kompetentního a důvěryhodného se také může zdát jako zásadní problém. Nebo se vám může zdát jednodušší rozdělit si úkoly mezi sebou v domácnosti než někomu jinému vysvětlovat, jak co děláte a jak to chcete mít.

Ale nechte si poradit od ostatních, kteří si kdysi podobně odůvodnili, proč si nenajímají pomocníky na úklid domácnosti, aby tomu nakonec dali šanci: V drtivé většině říkají, že jsou z tohoto rozhodnutí nadšeni a litují, že to neudělali dříve. 

Zjistěte, jaké jsou nejčastější důvody, proč se rozhodně vyplatí najmout si uklízečku – od zvýšení výdělku až po harmonii v rámci vaší rodiny.

1. Budete mít více času na práci – a to může znamenat i více peněz v kapse

Zejména během pandemie se mnoho lidí přesunulo na home office. Zjistili tak, že dovedou svůj pracovní čas využít i k tomu, aby doma vykonali nějaké nezbytné práce, postarali se o děti a ještě stihli třeba objednat nákup.

Jenže to se dřív nebo později nutně projeví na kvalitě vašeho pracovního výkonu. Roztříštěná pozornost prostě není k ničemu dobrá a všechno pak děláte tak trochu na půl plynu. Právě paní na úklid vám může usnadnit výkon vaší práce a umožní vám netěkat mezi různými povinnostmi, z nichž žádnou neděláte pořádně. Po skončení pracovního dne pak také budete mít více času věnovat se své rodině. Navíc často také platí, že čas a energie, které si najmutím hospodyně uvolníte, vám může pomoci vydělat více – a tak snadno pokryjete vyšší náklady.

2. V chaotickém období může přinést pocit klidu a pohody

Vyplatí se na možnost uklízečky pamatovat zejména v obdobích, která jsou z různých důvodů vypjatá. Může se jednat třeba o čas po narození dítěte, kdy je žena plně zaměstnána péčí o dítě a nutnost myslet ještě na úklid a domácnost jí bere hodně energie i sil. Stačí přitom zaplatit si hospodyni doslova na pár hodin týdně a atmosféra se doma může ihned uvolnit a zlepšit. Jakmile budete situace zase lépe zvládnete, můžete povinnosti opět převzít – a nebo třeba taky ne, to už je na vás.

3. Dokáže snížit konflikty mezi partnery

Partneři se mohou věčně hádat kvůli stejným úklidovým povinnostem, ale když si najmete hospodyni, můžete třenice minimalizovat a ušetřit si zbytečné hádky, které k ničemu nevedou. Úkoly pak už nebudou kamenem úrazu mezi partnery. Hádky o to, kdo co a jak dělá, jsou mezi domácími partnery emotivnější – ale když si najmete třetí stranu, nemusíte to řešit – a to za klid doma rozhodně stojí.

4. Lidem se zhoršenými fyzickými schopnostmi to může jen prospět

Přichází různá období v životě, kdy prostě nemáte možnost se úklidu plně věnovat – může jít o pokročilé stádium těhotenství, úraz nebo nemoc. Není důvod dělat vše na sílu a riskovat ještě nějaké další zdravotní komplikace. Klidně i jen na omezenou dobu dokáže uklízečka vytrhnout vaší rodině trn z paty. 

5. Berte to tak, že jste si najali odborníka, který skvěle odvede svou práci

Je legrační, že kolem úklidu domácnosti panuje jakési stigma – jako byste to mohli udělat sami, ale nechcete. Přitom jako i v jiných činnostech, i zde hraje roli odbornost – lidé, které si najímám na úklid domu, jsou v tom lepší než já. Asi bych si mohl zkusit opravit instalatérské nebo elektrické zařízení, když se rozbije, ale nedělám to, zavolám si odborníka – a stejně je dobré přemýšlet i o úklidu.

6. Můžete získat pomoc s organizací

Uklízečky dělají mnohem více než že jen uklízí. Pomáhají také lépe uspořádat prostor. V takovém prostoru se pak bude také snadněji udržovat pořádek a možná sami brzy zjistíte, že úklid nepotřebujete třikrát do týdne, ale třeba jen jednou.

7. Můžete se soustředit na radost z nepořádných činností

Milujete vaření, ale nesnášíte závěrečný úklid? Mnoho lidé brzdí své vášně třeba jen proto, že se jim pak nechce věnovat úklidu. To je trochu škoda, ne? Vrhněte se do toho, co děláte rádi a co vám dává elán do života a o zbytek se přeci může postarat někdo další, kdo si tak vydělá na své živobytí. Není to žádná ostuda – vše je o vašich prioritách a každý si je může nastavit úplně jak sám chce.

ZDROJ: https://www.care.com/c/why-hiring-house-cleaner-is-worth-it/
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Andrea Piacquadio: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/osoba-zena-holka-okno-3768910/

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button