Krása a módaRady a tipy

Make-up pod brýlemi musí vaše oči nechat vyniknout. Těmito triky toho docílíte

Musíte nosit brýle? Pak to má jistě své výhody i nevýhody. Samozřejmě konečně vidíte lépe své okolí, což je jistě plus, ale správně zvolené brýle mohou dodat vašemu vzhledu také správný šmrnc a charakter.

Nevýhodou nicméně je, že brýle většinou zmenšují oči a zároveň zvýrazňují další problémy jako jsou kruhy pod očima nebo vrásky. Není tedy zrovna lehké zvolit pod brýle ten správný makeup, který vám skutečně pomůže podtrhnout vaše přednosti a zmenšit nedostatky. Tyto tipy vám v tom mohou trochu pomoci.

Korektor

Jak bylo zmíněno výše, brýle často zvýrazňují kruhy pod očima, únavu a vrásky. Bez kvalitního korektoru se tedy neobejdete. Použijte světlejší odstín do očního okolí, jelikož vám pomůže oči rozjasnit a osvěžit váš vzhled. Dále můžete trochu aplikovat i do vnitřních koutků oka, které se tím hezky rozzáří. Nezapomeňte korektor přepudrovat, aby zůstal pevně na místě a nikam neputoval.

Oční stíny

Chcete-li se nalíčit i s použitím očních stínů, je dobré vzít v úvahu, že již samotné brýle jistý stín vytváří. Nanesete-li tedy na oči další tmavé stíny, můžete snadno dosáhnout nechtěného efektu, že vaše oči budou vypadat ještě unavenější a starší. Lepší je tedy sáhnout po světlejších a pudrových barvách, které oko rozjasní. Chcete-li mít v rámci líčení volnější ruku, je vhodné pořídit si brýle s většími obroučkami, které oči tolik neupozaďují a vy máte při používání make-upu více možností. Všimněte si, že v poslední době hrají velké brýle prim, a je to i z tohoto důvodu.

Řasenka pro objem

Kdo by nechtěl krásné a dlouhé řasy? Jenže používat při nošení brýlí prodlužující řasenku může být problém. Když se vaše řasy prodlouží, mohu se dotýkat skel brýlí a zanechávat šmouhy. Lepší je tedy sáhnout po řasence, která dodává objem a za skly brýlí nechá vaše oči vyniknout a zvětšit se. Pokud vám hodně slzí oči, zvolte voděodolnou variantu, která obvykle i lépe drží.

Linka

Ani linek se při nošení brýlí vzdávat nemusíte. Jen jen dobré pamatovat na to, že brýle oči zmenšují, takže vaše linky by měly být spíše na vnějších okrajích oka, nikoli na vnitřní vodní lince. Ta sice oko umí hezky přirozeně vydefinovat, ale zmenšuje jej. Dále platí to, že čím výraznější brýle máte, tím výraznější linku si můžete dovolit. U úzkých obrouček volte spíše jemné a lehce rozmazané linky, u silných obrouček si můžete dovolit i silnější linky.

Bílá linka

Pokud chcete vaše oči skutečně zvětšit a nechat je mimořádně vyniknout, pak si na vnitřní vodní linku naneste bílou tužku na oči. Ta oko přirozeně otevře, dodá mu svěží vzhled a zbaví vás unaveného dojmu. Trošku světlé barvy se hodí nanést také do vnitřního koutku oka. Klidně tam můžete dát i lehce třpytivou barvu, která dodá vašemu pohledu tu správnou jiskru.

Rtěnka

Při nošení brýlí se musíte primárně zaměřit na oči. Ty totiž vyžadují větší péči, aby i pod brýlemi vypadaly dobře a svěže. Rty by tedy v rámci vašeho líčení měly jít spíše do pozadí. A to zvlášť tehdy, pokud se jedná o běžné denní líčení. Když jdete na ples nebo do divadla, můžete si na rty dovolit použít i výraznou barvu, ale v opačném případě volte raději jemně růžové nebo broskvové odstíny. Hodí se jak matná, tak i lesklá rtěnka, je to zcela na vaší volbě. Efektu větších rtů samozřejmě dosáhnete použitím lesklejších odstínů a umístěním světlé barvy do středu rtů.

Ani při nošení brýlí se nemusíte vzdávat hezkého a upraveného vzhledu. Pravidla jsou jasná, jde jen o to umět je dodržovat. Není to ale složité a zvládne to každý. Brýle nemusí být jen otrava, ale i možnost získat nový a zajímavý vzhled. A v nejhorším případě přeci vždy existují i čočky.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button