Dům a zahradaRady a tipy

Co dělat s připálenou žehličkou?

Určitě se vám to také stalo. Při dnešním obrovském výběru materiálů někdy neodhadneme správné složení, složení neodpovídá symbolům na cedulce oblečení či cedulka chybí, nebo prostě jenom spěcháme. To pak stačí chvilka nepozornosti a malér je na světě. Spíš bych asi měla podotknout: připálená skvrna na oblečení i na žehličce.

Jak odstranit skvrnu ze žehličky, abychom si ji příště nepřižehlili na jiné oblečení? Existuje řada přípravků, jenomže jako naschvál doma žádný nemáte. Sáhněte po levnější a vždy dostupné „domácí variantě“.

Pasta na zuby

Ještě teplý povrch očistíme pomocí špachtličky od větších kousků. Žehlící plochu necháme vychladnout a poté použijeme zubní pastu, kterou dáme na hrubší hadřík a krouživými pohyby přejíždíme žehlící plochu.

Ocet

Tento univerzální prostředek pomůže i na připálenou žehličku. Žehlička by měla být teplá. Na čištění použijte plátěný hadřík namočený v octu. Hadříkem můžete plochu otírat nebo přes něj přejíždět žehličkou jako při žehlení. Pro tento případ je vhodné na žehlicí prkno položit nejprve ručník, poté namočený hadřík. Jinak se vám dostane ocet do látky prkna. Chcete – li účinek čištění znásobit, octový hadřík dejte přes hranu prkna.

U napařovací žehličky pozor, aby se ocet nedostal do jejích otvorů.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button