Dům a zahradaRady a tipy

Tipy, díky kterým bude úklid podstatně jednodušší

Úklid domu může za týden ukrojit z vašeho času sedm až neuvěřitelných devatenáct hodin.

Úklid jako součást života

Nikdo nechce samozřejmě žít ve špíně a nepořádku, ale devatenáct hodin týdně? Čísla závisí samozřejmě na mnoha dalších faktorech jako je věk, sociální třída, zda bydlíte v bytě nebo velkém domě, kolik místností vaše obydlí má a také na tom, jaké metody pro úklid používáte.

A právě u těch metod se pozastavíme. V dnešním článku vám přineseme pár jednoduchých tipů a triků, které mohou přinést nejen skvěle uklizenou místnost, ale také výrazně zkrátí čas, který úklidem strávíte. Jednoduché tipy a triky doporučujeme vyzkoušet. Sami budete překvapeni, jak dobře fungují.

Na poškozený nábytek vlašský ořech

Ne, nezbláznili jsme se! Vlašské ořechy skutečně mohou velmi dobře působit na poškrábaný nábytek, který je jinak plně funkční. Vezměte kousek ořechu a třete poškrábané místo a uvidíte, jak jemné rýhy a škrábance z nábytku mizí.

Alkohol na kuchyňské spotřebiče

Chcete dodat spotřebičům v kuchyni lesk? Alkohol je skvělým pomocníkem nejen při odstraňování skvrn, ale pomůže také, aby v kuchyni všechny spotřebiče krásně zářily.

Zubní pasta a kohoutky

Kohoutky nejen v koupelně, ale také v kuchyni sice čisté jsou, ale už se tolik nelesknou? Nemusíte kupovat drahé prostředky, které slibují lesk, sáhněte po obyčejné zubní pastě! S jejich pomocí získají kohoutky opět vysoký lesk!

Ocet pro čištění toalety

Toaletu nemusíte čistit jen za pomocí komerčních výrobků. Vyzkoušejte papírové utěrky namočené do octa.

Ponožky na žaluzie

Čistit žaluzie je vždycky tak trochu výzva, kterou absolvovat moc nechcete. Znamená to několik dlouhých minut a precizní práci, kdy otíráte jednu žaluzii za druhou. Bohužel otírání se nevyhnete, ale můžete si ho usnadnit. Vezměte starou ponožku, namočte do vody a nasaďte na ruku.

Směs soda a ocet na čištění oken

Na čištění oken se obecně nevyplatí kupovat komerční prostředky. Daleko větší službu vám udělá obyčejná voda s octem nebo právě směs jedlé sody a octa. S ní krásně umyjete svá okna.

Holicí pěna na nerez

Máte doma spotřebič z nerezové oceli a připadá vám, že jeho krása už je zašlá? Chcete jí nějak obnovit, ale moc nevíte, jak? S pomocí holicí pěny to jde snadno! Aplikujte jí na nerezovou ocel a s houbičkou vyčistěte.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button