DárkyDům a zahrada

Hledáte dárek pro zahrádkáře? Nové nářadí jistě udělá radost

S prvními prosincovými dny opět přichází vánoční šílenství. Ne že by v obchodech nebyly Vánoce již od října. Ale většina soudných lidí počká alespoň na prosinec, než začne shánět dárky a přemýšlet, čím potěšit své blízké. I letos se tomu nevyhnete a zejména pro některé členy rodiny může dát docela práci něco vymyslet.

Zvláště muži jsou v tomto ohledu poměrně nároční a bývá obtížné trefit se jim do vkusu. Je ten váš kutil nebo rád zahradničí? Pak není nic snadnějšího než ho podpořit v jeho koníčku. A to třeba právě výběrem vhodného dárku? Skvělou volbou může být pořídit zahradní nářadí, které ho určitě potěší a hned na jaře jej bude moci v plné síle využít.

Co chybí?

Než se pustíte do nákupů, je potřeba udělat si přehled zejména v tom, co obdarovaný má a co mu chybí. Možná najdete i nářadí, které je letité a už neslouží. Snadno tak budete mít první tip na praktickou pomůcku do zahrady. Zkuste se poohlédnout po tom, zda má všechny pomůcky pro údržbu trávníku – dnes je jich na trhu skutečně spousta a umí významně ulehčit práci.

Co by ve výbavě nemělo chybět?

Práce na zahradě bývá velmi komplexní a často také doslova nekonečná. Doděláte jednu věc a můžete začít s další. Proto se hodí mít k dispozici výbavu, která vám to usnadní. Co nesmí chybět?

  • Závlahový systém. Zajímavou možností mohou být různé postřikovací pistole, pořídit ale lze i rotační či impulsní zavlažovač, nebo klidně i zahradní hadici s příslušenstvím, kde je vše potřebné pěkně pohromadě.
  • Nůžky na trávu a nůžky na živý plot. Tito pomocníci by vždy měli být perfektně naostření a funkční.
  • Sekačky a zahradní vysavače. Hodit se bude obojí – ušetří to spoustu času a zbytečného úsilí.
  • Řetězové pily. Toto vybavení by nemělo chybět tam, kde máte zahradu plnou stromů. Stejně tak budou ideální na chatě či chalupě, kde dřevo využíváte k topení.

Svěřte se odborníkům

Při pořizování nářadí můžete být překvapeni, že leccos stojí daleko více, než když jste to možná před pár lety kupovali. I když vás tedy může zlákat ušetřit pár korun nákupem na e-shopu nebo u nějakých neautorizovaných prodejců, nebývá to tak docela dobrý nápad. Ve specializovaném obchodě máte nejen jistotu kvality, ale také vám lépe poradí a dostanete i instrukce, jak o nářadí pečovat a jak s ním správně manipulovat.

Při výběru se vyplatí si všechny nástroje ohmatat rukou a vyzkoušet si nanečisto práci s nimi. Občas se stává, že rukojeť nemá zcela vyhovující tvar nebo materiál, takže je dobré zjistit to ještě předtím, než nářadí koupíte.

Víc hlav, víc ví

I když už budete mít nápad, co pořídit, vyplatí se poradit se také s ostatními členy rodiny a zjistit, co si o tom myslí oni. Možná dostanete nějaké zajímavé tipy a budete mít větší jistotu, že kupujete něco smysluplného, co skutečně najde ve vaší domácnosti využití.

Nenechte se zmást velkou nabídkou

Dnes se dá koupit skoro cokoliv a na ten samý úkol výrobci nabízí často mnoho různých typů vhodného nářadí. Vybere si tedy každý, ale ne vždy se podaří zvolit tu nejlepší možnost.

Zjistěte tedy především to, jak často bude váš blízký s nářadím pracovat. Dále se bude hodit znát také velikost obhospodařované plochy, případně i typ trávníku a další. To vám pomůže se v nabídce lépe zorientovat a zúžit výběr možností.

ZDROJ: https://www.thespruce.com/best-gardening-gifts-4152987, abecedazahrady.cz, primanapady.cz
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Lisa Fotios: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/tmavy-budova-stul-okno-1456326/

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button