Dům a zahradaRady a tipy

Jak se zbavit plísně? Nikdy to nebylo jednodušší!

Plíseň se velmi ráda objevuje na místech, kde to nečekáte. Většinou se jí daří tam, kde je vlhko. Plíseň může napadat stěny, spáry, dřevo a všechny další materiály. Často kupujete drahé přípravky, které vám mají pomoci zbavit se plísně rychle a snadno. To možná ano, ale věděli jste, že to jde jednodušeji a levně?

Pryč s plísní

Skvělý prostředek proti plísni máte často rovnou „pod nosem“ a možná o tom ani nevíte. Jde o čajovníkový olej, známější jako tea tree olejíček. Jde o skvělou látku, která pomáhá na spoustu různých věcí. Příjemně voní a má antibakteriální účinky. Jde také o jednu z nejúžasnějších a nejúčinnějších látek, které odstraňují v domácnosti plíseň.

Tea tree olej napomáhá při úklidu, má velmi dobrý vliv na lidskou pleť. Když vás štípne komár či jakýkoliv jiný hmyz, stačí místo potřít tea tree olejem a je hotovo. Navíc půjde o čistě přírodní látku, která neobsahuje žádnou chemii a další přídavné látky, vše je na přírodní bázi.

Plíseň na vlhkých místech

Jak už jsme zmínili, plíseň se objevuje na vlhkých a teplých místech. Například taková koupelna, to je skoro ráj pro bakterie. Těm se může dařit na kachličkách, v okolí vany, na sprchovém závěsu a podobně. Tea tree olej je vhodný pro spoustu materiálů, od kachliček, dřeva, přírodní textilie, koberce, kůži až po papír. Jak si připravit prostředek na odstranění plísně?

Budete potřebovat:

  • 200ml vody
  • 1 čajová lžička tea tree olej
  • Nádobku s rozprašovačem

Jak postupovat:

Do misky dejte vodu a přidejte tea tree olej. Vše pečlivě smíchejte a naplňte nádobku s rozprašovačem. Postříkejte postižená místa a nechejte působit. Směs není závadná pro lidi ani pro zvířata, takže jí můžete aplikovat na postižená místa zhruba dvakrát denně, dokud se plíseň nezlikviduje.

Zdroj

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button