Krása a módaRady a tipy

Nejlepší cviky pro krásné pozadí a stehna. Tahle dřina se vyplatí

Nevěřte nikomu, kdo vám tvrdí, že krásný tvar zadečku a vypracovaná stehna získáte nějak jinak než cvičením. Je to lež jako věž a bez cvičení to prostě nejde. Takže pokud ještě chcete své letní postavě dodat trochu tvarů a hezčí a pevnější proporce, pak je načase vrhnout se konečně na to nenáviděné posilování.

Víte, proč všechny ty fitness dámy tak rády cvičí? Protože již mají svaly a každé posilování je tak pro ně daleko jednodušší. Takže i zde platí staré známé, že nejtěžší je začít. Ano, první týdny to bude hodně bolet a možná budete mít nutkání přestat. Tyhle cviky vám ale zajistí opravdu nádherné tvary, jen to chce nějaký čas. Když už tedy máte jasný návod, je jen potřeba se jej držet. Ale to určitě zvládnete.

Tyto cviky zvládnete snadno i doma. Nejde tedy použít žádné výmluvy, dvacet minut denně si najde skutečně každý. Tak s chutí do toho a za pár měsíců se můžete těšit na výsledky!

Squat na jedné noze

Squaty jsou vlastně takové dřepy. Je to velice snadný cvik, jen je potřeba dodržovat několik pravidel, abyste si neničili klouby. Základem je, aby při podřepu nešlo vaše koleno před špičku. Snažte se také držet rovná záda a váhu opravdu směřovat do oblasti zadku a stehen, nikoliv do beder.

Krásný zadeček a tvarovaná stehna získáte squaty na jedné noze. Nejprve přeneste váhu na pravou nohu a ruce dejte v bok. Levou nohou se jen lehce špičkou dotýkejte země, abyste vyvažovali rovnováhu. Poté si dřepněte a zase se vraťte do stoje. Pohyb by měl být pomalý a plynulý. Pokud se vám nedaří držet rovnováhu, můžete se přidržovat židle. Opakujte osmkrát v jedné sérii. Ze začátku možná nezvládnete více opakování, ale postupně to půjde lépe.

Výpady

Dalším velmi oblíbeným cvikem jsou výpady. Přidat na obtížnosti můžete ještě použitím činek, které budete při cviku držet v rukách, ale tyto pomůcky zapojte až později. Tento cvik nádherně procvičí a zpevní především stehna.

Stůjte vzpřímeně a snažte se mít rovná záda. Nyní vykročte pravou nohou vpřed, jako byste chtěli udělat velký krok. Koleno ohněte do úhlu přibližně 90 stupňů a chvíli v této pozici vydržte. Jen za pomoci vašich nohou se pak zase vraťte zpět od výchozí pozice a cvik opakujte na druhou nohu. Opakuje desetkrát v jedné sérii.

Široký squat

Vnitřní stranu stehen, která se jinak dost obtížně posiluje, snadno procvičíte díky širokému squatu. Stoupněte se zpříma, narovnejte záda a stůjte tak, aby nohy byly postaveny šířeji než jsou vaše boky. V tomto postoji si poté dřepněte. Kolena by měla směřovat ven a stále by mělo platit, že kolena nepřesahují vaše špičky. V tomto postoji vydržte několik vteřin a pak se vraťte do výchozí pozice. Ve squatu můžete vyzkoušet také krátké hmitání nahoru a dolů. Opakujte dvacetkrát v jedné sérii.

Most na jedné noze

Tentokrát si lehněte na podložku a nohy pokrčte tak, aby paty byly na několik centimetrů vzdáleny od vašich hýždí. V této pozici nejprve chvíli dýchejte a snažte se tlačit bedra k podložce, aby vás nebolela záda a abyste zároveň procvičovali i břišní svaly. Tento postoj se snažte držet během celého cvičení.

Nyní jednu nohu natáhněte a druhou nechte tak, jak byla. Pomalu zvedejte pánev směrem ke stropu a v horní pozici vydržte několik vteřin než se zase vrátíte zpět na podložku. Opakujte i na druhou nohu celkem dvacetkrát v jedné sérii. Díky tomuto cviku si vytvarujete krásný a přitažlivý zadeček, který vám bude kdekdo závidět.

Když vytrváte, vaše úsilí se vyplatí. Začátky mohou být těžké, ale jakmile svaly trochu posílíte, budou lépe spolupracovat a cvičení pro vás nebude tolik bolestivé a vyčerpávající. A výsledky vás přesvědčí, že to za ten pot stálo.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button