Krása a módaRady a tipyZdraví

Tmavé kruhy pod očima? Tento problém má řešení

Pleť je vlastně naším největším orgánem a podle toho bychom o ni měli pečovat. Krásná pleť znamená zdravý organismus a jakékoliv nedostatky na pleti jsou pravděpodobně spojeny s nějakými vnitřními problémy v těle. Odhalit příčinu může někdy trvat pěkně dlouho. Může jít o obyčejnou únavu či stres, ale někdy i o mnohem závažnější problémy.

Častým estetickým problémem jsou tmavé kruhy pod očima, které trápí mnoho žen. Estetická chirurgie nabízí řešení i těchto problémů, ale pokud se vám nechce pod kudlu kvůli každému nedostatku na kráse, pak vám nabízíme lepší a rychlejší řešení. A co víc, nemusíte kupovat žádné drahé produkty, stačí pomoc z přírody.

Okurka

Okurka je známým pomocníkem v péči o pleť. Krásně ji vypíná a hydratuje a může skvěle pomoci i unaveným a napuchlým očím. Budete potřebovat jen dva plátky okurky, které přiložte na zavřená víčka a nechte několik minut působit. Okurka pomůže zatáhnout rozšířené cévky pod očima, které způsobují tmavé zabarvení kůže a zmírní suchost nebo otoky.

Brambora

Zejména moučné brambory s vysokým obsahem škrobu vám mohou pomoci ulevit od nevzhledných kruhů pod očima. Stačí oloupat a nastrouhat jednu bramboru. Poté z ní vymačkejte přebytečnou vodu, dokud vám nezbude kašovitá hmota. Tu poté naneste pod oči a sledujte, co se stane. Výsledky jsou opravdu rychlé. Brambora pomůže zmenšit otoky a zmírnit viditelnost tmavých žilek. Když není okurka po ruce, bramboru doma určitě najdete vždycky.

Polštář navíc

Aniž to možná tušíte, kruhy pod očima vznikají i v důsledku pohybu lymfy v našem těle. Spíte-li bez polštáře nebo jen s malou oporou, lymfa se nahrne do hlavy a obličeje, kde může zůstávat a vytvářet otoky. Proto vyzkoušejte jednu nebo dvě noci spát s větším polštářem a uvidíte, jestli dojde ke změně.

Nosní sprej

Málokdo to ví, ale tmavé kruhy pod očima mohou být také důsledkem alergie. Souvisí to s dýchacím systémem a dutinou nosní. Zvlášť pokud víte, že trpíte alergiemi a máte ucpaný nos, mohou být kruhy pod očima způsobeny tímto. V takovém případě vám samozřejmě nejlépe pomohu léky proti alergii, anebo alespoň vhodný nosní sprej. Použijte ten na bázi mořské vody a přírodních produktů. Ulevíte si nejen od rýmy, ale přestanou vás trápit i nevzhledné kruhy pod očima.

Čajové sáčky

Sáčky černého nebo zeleného čaje jsou velice populární volbou jak se zbavit kruhů pod očima. Nefungují na každého, ale díky obsahu kofeinu mají potenciál udělat nějakou změnu. Pozor si však dejte speciálně na černý čaj. Ten silně barví a může se stát, že zabarví i vaši pokožku. Místo pleti bez kruhů pod očima tak můžete snadno začít řešit to, že vypadáte jako panda. Dejte raději přednost zelenému čaji a nebo zkuste jiné z nabízených řešení.

Ledové lžičky

První pomoc, když ráno spěcháte, a není čas ztrácet čas. Vložte dvě čajové lžičky do lednice a nechejte je nachladit zatímco provádíte ranní hygienu. Poté je přiložte na zavřená víčka a nechte působit, dokud nezteplají. Chlad má skvělou schopnost redukovat otok i začervenání. Po této kúře budete určitě vypadat o mnoho lépe, svěžeji a probuzeněji.

Mléko

Mléko se pyšní zesvětlujícím efektem, takže může pomoci zejména tam, kde nebojujete s otoky, ale pouze s tmavými kruhy. Namočte vatový tamponek do mléka a aplikujte jej na postižená místa. Pro lepší účinek nechte několik minut působit a poté z pleti smyjte. Výsledky asi nebudou ohromující, ale nejhorší se vám podaří určitě zažehnat. Pozor si ale dejte, jste-li na mléko alergičtí. Kůže pod očima je extra citlivá a takovýto zásah by pro vás mohl skončit ještě o mnoho hůř.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button