Zdraví

Toto se stane s vaším tělem, pokud budete jíst 2 banány denně!

Banán vás zaplaví přívalem energie. Když si zacvičíte 90 minut, tak si pak dvěma banány dodáte dostatek energie. Mnoho světových sportovců si banán kvůli tomu pochvaluje. Banán by měl být vaší denní součástí stravy. Pomáhá předcházet mnohým chorobám a onemocnění. V tomto článku si řekneme, jakým všem příznakům může banán zabránit.

Premenstruační syndrom (PMS)

Banán obsahuje vitamín B6 reguluje hladinu krevního cukru a dokáže ovlivnit i naši náladu.
Takže ženám doporučujeme při PMS jíst hodně banánů.

Deprese
Banán obsahuje složku tryptofan, druh aminokyseliny, kterou tělo přemění na serotonin. Jeho účinky vás dokáží zrelaxovat a zlepšit vám náladu.

Anémie
Vysoký obsah železa, který vám umí stimulovat produkci hemoglobinu v krvi, zlepší vám stav pokud máte anémii.

Posílení činnosti mozku
Ve Velké Británii si 200 studentů ročně pomáhají během zkouškového období banánem. Konzumují je nonstop, aby si zvýšili svou mozkovou činnost. Obsahuje totiž draslík, který pomáhá dětem na soustředění.

Zácpa
Banány obsahují obrovské množství vlákniny.
Jejich zahrnutím do jídelníčku pomůžeme obnovit normální činnost střev. Tento cíl dosáhneme i bez použití projímadel.

Pálení žáhy
Banány jsou přirozené protikyselinové antibiotikum. V případě pálení zah, zkonzumujte pár banánů a ztlumíte její bolest a utišíte nepohodlí v hrudníku.

Ranní nevolnosti
Pokud budete banán konzumovat mezi snídaní, obědem a večeří, tak si budete udržovat přirozenou hladinu cukru.
Máte nadváhu nebo náročné zaměstnání? Nebojte se, potřebuje si kontrolovat svoji hladinu cukru v krvi. Konzumujte banány k tomuto účelu jsou mnohem vhodnější než nezdravá jídla.

Žaludeční vředy
Je to jediné ovoce, které můžete zkonzumovat při chronických bolestech se žaludečními vředy. Kromě toho neutralizujete překyselenost a snižuje jeho podrážděnost, že pokrývá žaludeční výstelku.

Štípnutí hmyzem
Před tím, než si vezmete krém proti kousnutí, potřete si postižené místo banánovým slupkou. Mnoho lidí má s ním úspěch právě díky zmírňování otoků a potlačování bolesti.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button